JW Marriot Istanbul Bosphorus’un Executive Chef’i Ahmet Eren Gencer oldu

JW Marriot Istanbul Bosphorus’un Executive Chef’i Ahmet Eren Gencer oldu
26 Mayıs 2022, 12:02
İstanbul’un ilk JW Marriott oteli özelliğine sahip olan JW Marriott Istanbul Bosphorus’un yeni Executive Chef’i Ahmet Eren Gencer oldu.

JW Marriott Istanbul Bosphorus ve bünyesinde yer alan OCTO, SKY Karaköy, Skull & Bones, Whimsy, Wine Cellar, Galata Lounge, Istanbul Baking Company gibi tüm yeme – içme mekanlarının lezzetlerinin yönetimini devir alan Executive Chef Ahmet Eren Gencer alanındaki uzmanlıkla öne çıkıyor.

Lise eğitiminden sonra gastronomi alanında kariyer edinmek üzere Gedik Üniversitesi’nde eğitim alan Ahmet Eren Gencer, gastronomi bölümünün yanı sıra Master Cook ve Master Trainer konularında da eğitimler gördü. Kariyer hayatına Macrenzi Restauran’da başlayan ve bu restoranın hem Capitol hem de Akmerkez operasyonlarını Demi Chef olarak 5 yıl boyunca (1996 – 2001) yürüten Ahmet Eren Gencer, 2001 – 2022 döneminde Bodrum Yalıkavak’taki Cactus Flowers Otel’in Chef de Party’si olarak çalıştı. Buradaki tüm reçetelerin hazırlanmasından menülerin oluşturulmasına ürün tedariklerine kadar görev alan Ahmet Eren Gencer askerliğini tamamlayarak 2003 yılında Chef de Party olarak transfer olduğu Yeni Şehir Palace Hotel’de kariyer hayatına devam etti. 2006’ya kadar bu otelde görev alan Ahmet Eren Gencer, Junior Sous Chef olarak Bebek Kırıntı’ya geçiş yaptı. 3 yıl bu pozisyonda çalışan Ahmet Eren Gencer 2009 – 2011 yıllarında restoranın Executive Chef’i olarak görev aldı. Bebek Kırıntı’daki tecrübelerinden sonra Ataköy’deki A Plus Big Chefs’e Executive Chef olarak atanan Ahmet Eren Gencer 2 yıl burada çalıştı. Tüm bu otel ve restoran deneyimlerinin arasına bir de 2013 – 2014 yılları arasında Ar-Ge Chef’i olarak görev aldığı Ekol Gıda Ürünleri’ni de ekleyen Ahmet Eren Gencer, uluslararası çapta menüler hazırladı, yabancı şeflerle birbirinden değerli workshoplar gerçekleştirdi. Bu tecrübesinin ardından rotasını Kıbrıs’a çeviren ve Cratos Premium Hotel’in Executive Sous Chef’i olarak kariyer hayatına devam eden Ahmet Eren Gencer, 1 sene sonra Bodrum Türbükü’ndeki ünlü otel Bella Sombra Hotel’in Executive Chef’i oldu. Bodrum’dan sonra İstanbul’a dönen Ahmet Eren Gencer, Butcha Steak House’da Executive Sous Chef olarak çalıştı. Ardından Cihangir’deki Rose Marine restoranın Executive Chef’i olan Ahmet Eren Gencer 2019 – 2022 yılları boyunca kariyerine burada devam etti. Birbirinden farklı mutfak deneyimleri edinmeyi her zaman önemseyen ve her alanda kendini geliştirmeye değer veren Ahmet Eren Gencer steak house alanındaki tecrübesini Tütsü by Düvee’de Executive Chef olarak da gösterdi.

Ahmet Eren Gencer gastronomi dünyasındaki başarılarına Executive Chef olarak yeni atandığı JW Marriott Istanbul Bosphorus ve otel bünyesinde yer alan tüm restoranlarda devam ederek ağırladığı misafirlerine birbirinden özel tatlar sunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha