Jolly ile tarihin sıfır noktasına yolculuk: Göbeklitepe Halfeti Gaziantep Turu

Jolly ile tarihin sıfır noktasına yolculuk: Göbeklitepe Halfeti Gaziantep Turu
01 Şubat 2022, 11:09
Jolly, son dönemde hayata geçirdiği tematik turlarla adından sıkça söz ettiriyor. Göbeklitepe, Halfeti Gaziantep turuyla sizi tarih dolu bir yolculuğa davet ediyor.

Gaziantep’te şehrin merkezini oluşturan kaleyi, pek çok tarihi han, cami ve Bakırcılar Çarşısı sizi karşılayacak. Dünyanın en zengin mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaikleri Müzesini ziyaret edeceğiz .

Gezimiz Batık şehir Halfeti’ye ulaştığında tekne turuna katılarak Rum Kale’yi ve sular altında kalan minaresiyle meşhur Savaşan Köyü’nü görebilirsiniz.

Göbeklitepe… Yaklaşık on iki bin yıl önce inşa edilmiş,insanlık tarihinin bilinen ilk tapınağı olan Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbeklitepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbeklitepe gezisi sonrasında “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran sizi karşılıyor olacak. Harran Üniversitesi, Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri görülecek yerler arasında.

Ardından Şanlıurfa’da Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim Makamı görülecek ve ziyaret edilecek yerler arasında.

Göbeklitepe Halfeti Gaziantep Turu’na İstanbul’dan uçaklı 1 gece konaklamalı olarak katılabileceğiniz bu turun başlangıç fiyatı ise 1.399 TL’dir.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha