Jolly ile pasaportsuz ve vizesiz Ukrayna turları!

Jolly ile pasaportsuz ve vizesiz Ukrayna turları!
23 Ağustos 2021, 20:51
Jolly’nin 7 gece 8 gün süren Grand Ukrayna turuyla Vinnitsa, Odessa, Uman, Kiev, Lviv rotalarını 499€’dan başlayan fiyatlarla keşfedebilirsiniz.

Eşsiz doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi mirası ile Doğu Avrupa’nın güzide ülkesi Ukrayna… Çipli kimlik kartına geçiş yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için artık pasaportsuz ve vizesiz Ukrayna tatili yapmak mümkün. Jolly’nin 7 gece 8 gün süren Grand Ukrayna turuyla Vinnitsa, Odessa, Uman, Kiev, Lviv rotalarını 499€’dan başlayan fiyatlarla keşfedebilirsiniz.

Peki, eşsiz Ukrayna gezisinde sizleri neler bekliyor?

Gezginlerin bu turda ilk rotası Vinnitsa olacak. Tarihi 9. yy’a kadar dayanan bu şehir sakin ve uyumlu halkıyla Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biridir. Toskana Barok stili ile yapılmış olan Bakire Meryem Kilisesi ve Vinnitsa Anıtı şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında.

Seyahat tutkunların bu turdaki ikinci rotası ise Odessa olacak. Ukrayna’nın eğlence başkenti olan Odessa’yı gezmeye şehir turuyla başlıyorsunuz. Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti.

Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanısıra, eşsiz mimari örneklerini görebileceksiniz.

Odessa’da dileyen misafirler ekstra düzenlenecek turlarla Katakomplar, Shabo Konyak üretim fabrikasını ve Odessa Tekne Turu ile Odessa plajlarını, gece hayatıyla ünlü Arcadia Bölgesini, Meçhul Bahriyeli Anıtını görebilecekler.

Jolly misafirlerinin bu turdaki bir sonraki rotası ise Uman şehri. Uman Eski Podolya eyaletinin başkenti olup içerisinde büyük bir tarih barındırmaktadır. Uman Yahudiler için en önemli liderlerden Breslovlu Rabbi Nachman’ın kabrine ev sahipliği yapıyor. Nazi Almanyası’nın zulmünde yiten Yahudileri anmak ve hacı mertebesine ulaşmak için her sene binlerce Yahudi dünyanın çeşitli yerlerinden burayı ziyaret etmek için gelir.

Bu turdaki sonraki rota Kiev olacak. Burada gezginleri Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya Meydanı karşılayacak. Ayrıca Kiev’de Tarihi Kiev Silah Fabrikası, Parlamento Binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ve Andrevski yokuşu da görülecek yerler arasında bekliyor.

Gezginler son rotası Lviv olacak. II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, Latin-gotik Katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı, Lviv’de görülmesi gereken yerlerden.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha