Jolly ile Güneydoğu'nun gözbebeği Mardin'in keşfi!

Jolly ile Güneydoğu'nun gözbebeği Mardin'in keşfi!
07 Haziran 2021, 16:55
Jolly, seyahatseverleri medeniyetler ve kültürler beşiği Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde şehirlerinden biri olan Mardin’e davet ediyor.

Jolly, seyahatseverleri medeniyetler ve kültürler beşiği Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde şehirlerinden biri olan Mardin’e davet ediyor.

Kısıtlı zamanda sınırsız doğal güzellik, kültür, heyecan ve yöresel tatlarıyla damak çatlatan Mardin’i doyasıya gezebilmek için Jolly ile 2 gece 3 gün süren Butik Mardin turuna katılabilirsiniz.

İstanbul uçaklı olarak düzenlenen bu turun fiyatı 1.199 TL’den başlıyor. Dilerseniz kendi aracınızla da katılabilirsiniz. Kendi aracınızla Temassız Butik Mardin turu fiyatı ise kişi başı 529 TL’den başlıyor.

Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Eski Mardin bu turda gezeceğiniz rotalar olacak. Kültür turlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olan Mardin camileri, kiliseleri, manastırları, türbeleri ve kendine has mimarisi ile Türkiye’de görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alır. Diyarbakır’da Tarihi Hasanpaşa Hanı’nda muhteşem bir kahvaltının ardından İslam Alemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami ile geziye başlayacaksınız. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini göreceksiniz.

Ardından “yaş otuz beş, yolun yarısı eder.” Şiiri ile tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ni ziyaret edecek ve panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Mardin Kapı, Keçi Burnu ve 10 Gözlü Köprü ile beraber Dicle Havzası’nı fotoğraflama fırsatını yakalayacaksınız. Keşif rotaları Hasan Keyf, Midyat, Deyrul Umur Manastırı, Savur, Kıllıt Köyü, Mor Yuhanna Kilisesi, Dara Antik Kenti, Deyrul Zafaran Manastırı, Firdevs Köşkü’nü gösterirken, geçmiş dönemlere doğru yolculuğa çıkarak içinde bulunduğunuz tarihi atmosferin tadını çıkartabilirsiniz. Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, Şahtana Evi, Mardin’in taştan dar sokakları gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha