Jolly ile Ege'nin en güzel koyları ve binlerce yıllık tarihi ile buluşun!

Jolly ile Ege'nin en güzel koyları ve binlerce yıllık tarihi ile buluşun!
05 Mayıs 2021, 10:41
Bahar aylarıyla birlikte Türkiye’nin en güzel koyları, denizleri, gölleri, adaları, kanyonları, köyleri ve binlerce yıllık tarihi ile buluşmaya ne dersiniz? Jolly’nin Kuzey Ege Turu ile bu mümkün.

Turun ilk rotası Bozcaada olacak. Posedion’un üflediği rüzgarların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada’da ilk durak tüm ihtişamıyla gezginleri karşılayacak olan Bozcaada Kalesi olacak. Ardından Rum Mahallesi ve Eski Türk Mahallesinin ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamının izlerini arayacaksınız. Bozcaada’dan ayrılmadan önce mutlaka meşhur reçellerini ve kurabiyelerini tatmalısınız.

Bir sonraki rotada ise 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıp antik dönemin İlk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınağı sizleri karşılayacak. Dileyen gezginler köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirler.

Seyahat tutkunlarının bir sonraki rotası Ayvalık… Ayvalık’ta tekne sizleri karşılayacak ve ardından Hakkı Bey yarımadası, Cunda Adası, Pınar Adası, Kara Ada, Maden Adası, Ortunç Koyu, İncirli Adası gibi koyların güzelliğine kendinizi bırakabilir, güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Cunda… Rum evlerinin arasından geçerek Taksiyarhis Kilisesi’ni ölümsüzleştirerek Aşıklar Tepesi’ne ulaşacaksınız. Cunda’nın güzel sokaklarında yürüyüp sakız dondurması ve lokmasını tadabilirsiniz.

Bir sonraki rotada ise Çanakkale Savaşı’nın izlerini görme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca Eski Hisarlık Burnu üzerinde yer alan Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ziyaret edilecek yerler arasında.

Bu yıl bahar ve yaz mevsiminde Ege’nin kollarına kendinizi bırakmak istiyorsanız valizinizi hazırlamaya başlayın! Jolly ile Ege’nin en güzel manzaralarını keşfedecek ve jeep safari yapma imkanı bulacaksınız. 3 gece ve üzeri konaklamalı Kuzey Ege Turları, birçok ilden çıkışlı, uçak ve otobüs ulaşım alternatifi ile 1.099 TL’den başlayan fiyatlarla siz gezginleri bekliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha