Jolly ile bembeyaz bir keşif hikayesi yazmaya ne dersiniz?

Jolly ile bembeyaz bir keşif hikayesi yazmaya ne dersiniz?
26 Ocak 2021, 09:49
Yağan karların altında, beyaz örtünün her yeri kapladığı yerlerde eşsiz bir kış keşfi yapmak isteyenler için Jolly’de Butik Kars, Sarıkamış, Erzurum Turu bulunuyor.

Alabildiğine beyaz bir coğrafya… Kış mevsiminin en sürükleyici hikayelerine sahne olan şehir; Kars… Yağan karların altında, beyaz örtünün her yeri kapladığı yerlerde eşsiz bir kış keşfi yapmak isteyenler için Jolly’de Butik Kars, Sarıkamış, Erzurum Turu bulunuyor. Uçakla haftanın 4 günü düzenlenen ve 2 gece 3 gün sürecek olan bu serüvene katılmak isterseniz bu turun başlangıç fiyatı 1.539 TL olarak belirlendi.

Kars serüveni, yakın tarihimizin en önemli kahramanlık destanlarından biri olan Sarıkamış’taki Allahuekber Dağları’nda 90 bin şehidimizin bulunduğu şehitlikte başlayacak.

Sonrasında gezginler Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahne olan Ani’ye geçecekler. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camii gibi önemli eserler burada Jolly gezginlerinin görebilecekleri tarihi yapılardan sadece birkaçı.

Ardından ise seyahat tutkunlarını Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır Gölü’nde kar kızaklarıyla kızak turu bekliyor. Kızak turunu ise göl buzlarının kırılmasıyla yakalanan balıklardan oluşan bir öğle yemeği takip edecek.

Turun devamında ise gezginlerin, Kars Kalesi ve 12 Havariler Kilisesi olarak da bilinen Kümbet Camisi, Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görme fırsatları olacak. Sonrasında ise Erzurum’a hareket edilecek ve gezginler Erzurum’da ilk olarak lezzetiyle nam salan Cağ Kebabı’nı tatma fırsatı bulacaklar. Ardından Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çift Minareli Medrese ve Ulu Camii gezginlerin göreceği diğer yerler arasında yer alıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha