Jet2 uçağı Dalaman'a gelemedi, savaş jetleri havalandı!

Jet2 uçağı Dalaman'a gelemedi, savaş jetleri havalandı!
24 Haziran 2019, 10:36
İngiliz düşük maliyetli havayolu şirketi Jet2´nin Londra-Dalaman seferini yapan uçağında bir kadın yolcunun olay çıkarması üzerine büyük hareketlilik yaşandı.

Jet2'nin Londra Dalaman sefereni yapan uçak Londra'nın Stansted Havalimanı'ndan önceki gün akşam Dalaman'a gelmek üzere havalandı. Uçak havalandıktan kısa bir süre sonra aşırı alkollü genç bir kadın yolcu olay çıkardı. Yerinden kalkan ve çığlık atarak uçağın kokpitine koşan kadın, kokpitin kapısını açmaya çalışarak kabin ekibine de saldırdı. Kadına diğer yolcular müdahele ederken uçağın kaptan pilotu, kalkış yaptığı Stansted Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi ile irtibata geçerek yardım çağrısında bulundu ve geri döneceği bilgisini paylaştı.

Savaş uçakları eşlik etti

Yardım çağırısı üzerine Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait 2 Typhoon savaş uçağı RAF Coningsby Üssü'nden havalandı. Savaş uçakları, saat 20:45'de Londra Stansted Havalimanı'na iniş yapan yolcu uçağının inişine kadar eşlik etti. Bu sırada savaş uçaklarının ses hızını geçmesiyle sonik patlama meydana gelmesi Londra sakinleri de panik yaşadı. Uçak iniş yaptıktan sonra kabine giren polisler kadını gözaltına aldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha