Jet2'den Marmaris'e 3 iyi haber!

Jet2'den Marmaris'e 3 iyi haber!
28 Eylül 2023, 12:42
Marmaris’in turizmde kaynak pazarı İngiltere’de yapılan tanıtım ve pazarlama çalışmaları meyvelerini verdi.

Marmaris Ticaret Odası (MTO), Marmaris Belediyesi, YDA Dalaman Havalimanı ve GETOB iş birliğinde İngiltere’nin önemli tur operatörü Jet2 Holidays ve havayolu şirketi Jet2 arasında son 2 yıldır yürütülen tanıtım kampanyalarının oldukça olumlu sonuçlanması her iki ülke arasında turizm için önemli gelişmeleri de beraberinde getirdi.

İngiltere’deki havayolu şirketinin Turizm Organizasyonları Genel Müdürü Jacob Bramley, Müdür Joe Taylor, Turizm Operasyon Direktörü Rahman Kale ve YDA Dalaman Havalimanı Pazarlama Sorumlusu Rustamjon Akhmadzoda MTO Yönetim Kurulu Başkanı S. Mutlu Ayhan ile bir araya geldi.

2024 uçuşlarını 1 hafta öne çekti, 1 uçuş noktası daha ekledi, koltuk kapasitesini 480 bine yükseltti

Görüşmeyle ilgili açıklama yapan Başkan Ayhan şunları kaydetti; “İngiltere Marmaris’in en önemli turizm partneri ve kaynak pazarı. Tur operatörleri ile hem yurtiçi hem de yurtdışı fuarlarda yaptığımız görüşmeler sonucunda ikili ilişkilerimizde önemli bir ivme yakaladık. 2022 yılında başladığımız Birleşik Krallık’ta yapılan reklam ve destinasyon tanıtım çalışmalarımız bugün çok önemli bir noktaya geldi. Sosyal medya platformları, Jet.com ana sayfası, acentelerin rezervasyon sayfaları ve mail yoluyla yaklaşık 8 milyon kişiye erişim sağladığımız bu çalışmaların karşılığında daha önce 10 havalimanından yapılan Dalaman uçuşuna önümüzdeki yıl Liverpool da eklenerek sayı 11’e çıkacak. Ayrıca 2 senedir yaptığımız çalışmalarla havayolu uçuş başlangıç tarihlerini 1’er hafta öne çekmeye başladı. Daha önce neredeyse Mart sonunu bulan uçuş programı 2024 yılında 11 Mart tarihinde ilk uçuşun yapılmasıyla başlayacak. Sadece uçuş sayısında artış değil aynı zamanda koltuk arzlarında da istediğimiz hedefe doğru ilerliyoruz. Havayolu şirketi geçtiğimiz yıl 420 bin olarak gerçekleşen koltuk arzını 2024 yılı için yüzde 13 gibi bir artış yaparak 480 bine çıkarıyor. Yapılan çalışmaların karşılığını alıyor olmaktan dolayı mutluyuz. Tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Kış dönemi boyunca yoğun bir fuar takvimi ile tanıtım çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Yorumlar
Bekir
29 Eylül 2023, Cuma 07:41
Marmaris'te o tarihlerde sizi yaban domuzlarından başka karşılayan kimse olmaz yalnız. :)
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha