İzmir Renaissance Otel'i aldı, turizmde büyüyecek

İzmir Renaissance Otel'i aldı, turizmde büyüyecek
30 Kasım 2021, 12:26
Dünya genelinde 130 ülkede, 7 binden fazla oteli olan Marriott International zincirine bağlı İzmir Renaissance Otel el değiştirdi.

Dünya genelinde 130 ülkede, 7 binden fazla oteli olan Marriott International zincirine bağlı İzmir Renaissance Otel, atılan imzalar sonrasında Oran ailesine geçti. Hürriyet'te yer alan habere göre; Polyester keçe, Turizm, otelcilik ve petrol-akaryakıt sektörünün önde gelen firmalarından olan Oran Şirketler Grubu, şehirde merkezi Çankaya’da bulunan Renaissance Oteli bünyesine dahil etti.

İstanbul'da 4 yıldızlı otel almıştı, turizmde büyüyecek

Önceki dönemlerde turizm ve otelcilik sektöründeki ilk yatırımlarını İstanbul’da açtıkları 4 yıldızlı bir otel ile başlayan Oran Grubu, bu alandaki yatırımlarını genişletme kararı aldı. İstanbul’daki turizm ve akaryakıt yatırımları sonrasında İzmir Kemalpaşa’da polyester keçe üzerine modern bir fabrika kuran Oran Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Oran, Türk ekonomisine katkıyı turizmle de devam eden Oran Grubu’nun, dünyanın dört bir yanında işletmeleri olan Amerikan merkezli Marriott International zinciri içinde yer alan 5 yıldızlı Renaissance Otel’i bünyesine katmalarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Oran Şirketler Grubu sanayide gücünü kanıtlamış, polyester keçe, turizm, petrol konularında söz sahibi bir şirket. Şirketimiz büyümeyi sürdürecek. Turizm sektöründe de önemli aktörler arasında yer alacağız. Hedefimiz İzmir’imize daha da katkı sağlamak olacak. Daha çok istihdam yaratma ve ülke ekonomisinde söz sahibi olma vizyonuyla hareket ediyoruz.” İşadamı Mustafa Oran, “Grubumuz içinde bulunan Oran Otel ve Turizm A.Ş, Oran Turizm Petrol Yatırım İşletmeleri Sanayi Ticaret A.Ş ve Oran Polyester Keçe Dış Ticaret Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak 800 kişiye iş veriyoruz. İzmir’in tam kalbinde yer alan Renaissance Otel’i kredi almadan öz kaynaklarımızla bünyemize alarak otelcilik sektöründe dünya çapında işbirliğine gittik. Bu alanda da büyüyeceğiz”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha