İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde İtalyan Lezzetleri Atölyesi

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde İtalyan Lezzetleri Atölyesi
30 Ekim 2018, 12:59
Makarna üreticileri genç şef adaylarıyla buluşmaya devam ediyor. Geçen yıl “İtalyan Lezzetleri Atölyesi Eğitim Programı”nı hayata geçirerek Türkiye’deki üniversiteleri dolaşan şirket, yeni eğitimini İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesinde düzenledi.

Yabancı bir makarna üreticisi, "İtalyan Lezzetleri Atölyesi Eğitim Programı" ile Türkiye’yi şehir şehir dolaşmaya devam ediyor. Geleceğin şeflerinin yetişmesine katkı sağlamak için Türkiye'nin farklı illerinde düzenlediği etkinliklerde yüzlerce öğrenciyle bir araya gelen marka, yeni eğitimini İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü için düzenledi.

Turizm İşletmeciliği, Gastronomi, Mutfak Sanatları ve Turizm Rehberliği bölümlerinin yer aldığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 2011 yılında kuruldu. Turizm İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümlerinde tamamen yabancı dilde eğitim veren ilk üniversite olma özelliğini taşıyan İzmir Katip Çelebi’de düzenlenen organizasyonun ilk bölümünde şirketin Ticari Pazarlama Yöneticisi Ece Özgürel makarnanın keşfi, tarihsel gelişimi, üretim süreci, besin değeri ve kaliteli makarna ile ilgili teorik bilgileri genç şef adaylarıyla paylaştı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde, markanın Executive Chef’lerinden Andrea Patrizi ise İtalya’nın üç farklı bölgesine özgü, klasikleşmiş lezzetlerin reçeteleri ile pişirme sırlarını paylaştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha