İzmir için 148 bin koltuk planladık

İzmir için 148 bin koltuk planladık
08 Aralık 2018, 14:25
2019 yazında Almanya ve Hollanda’dan İzmir’e direkt uçuşlara başlayacak olan Corendon Airlines, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda akşam yemeğinde İzmirli acentelerle bir araya geldi.

2019 yazında Almanya ve Hollanda’dan İzmir’e direkt uçuşlara başlayacak olan Corendon Airlines, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda akşam yemeğinde acentelerle bir araya geldi. 1 Haziran 2019'da Avrupa'dan İzmir'e direkt uçuşlara başlayacaklarını belirten Corendon Havayolları Kurucusu ve CEO’su Yıldıray Karaer, 7'si Almanya, biri Hollanda’dan olmak üzere toplam sekiz şehirden uçuş planladıklarını belirtti. Kokpit.aero'da yer alan habere göre İzmir’in Avrupalı turist için cazibe merkezi olduğuna dikkat çeken Karaer, “İzmir’in tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile çok büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunun bilinciyle elimizden gelen katkıyı sunmak adına harekete geçtik. 2019 yazı için İzmir’e haftada 18 uçuş gerçekleştirecek şekilde 148 bin koltuk planladık. Önümüzdeki günlerde 2019 – 2020 kış tarifesini de satışa sunacağız. Hedefimiz her sene İzmir’e yeni meydanlardan uçuşlar düzenlemek ve seferleri 12 ay boyunca düzenli olarak devam ettirmek” diye konuştu.

Gurbetçiler için da cazip olacak

İzmir uçuşları için Adnan Menderes Havalimanına bir uçak tahsis edeceklerini ifade eden Karaer, “ Bu uçağın yanı sıra Avrupa’nın çeşitli yerlerinde base edeceğimiz uçaklarla da bu hattı desteklemeyi planlıyoruz. Uçuşları düzenlerken İzmir’in yanı sıra çevre illere seyahat edebilecek yolcu potansiyelini de göz önünde bulunduruyoruz. Yabancı turistler ile birlikte özellikle Hollanda, Belçika ve Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları için de bu uçuşlar çok cazip bir fırsat olacak." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>