İzmir Gastronomi kongresi için geri sayım başladı

İzmir Gastronomi kongresi için geri sayım başladı
26 Kasım 2018, 10:28
Türkiye’nin gastronomi turizmi alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan 4.Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi için geri sayım başladı.

Türkiye’nin gastronomi turizmi alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan 4.Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşecek. İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve ortaklığıyla düzenlenen kongre, 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ile eş zamanlı olarak organize ediliyor.

Misafir kent Lizbon

Bu yıl mutfağı ile dünyaya ün salmış Portekiz’in başkenti ve Dünya Gurme Kentler Ağı (Delice Network) üyesi Lizbon, misafir kent olarak kongrede yerini alacak. Öte yandan dünyaca ünlü yemek yarışması Bocuse d’Or temsilcilerini ağırlayacak olan kongre, Delice Network İzmir Temsilcisi Sırma Güven moderatörlüğünde “Uluslararası Tadım Etkinliği” ile katılımcılarını keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkaracak.

Tadım etkinliği


Uluslararası Tadım Etkinliği: Tasting Story Geçtiğimiz yıl başarılı ile gerçekleştirilen ve “5 hikaye, 5 duyu ve 5 yaratıcı” teması ile büyük beğeni toplayan “ tasting story” etkinliği bu yıl da lezzet düşkünleri ile uzmanları bir araya getirecek. 5 duyudan yola çıkarak organize edilen Uluslararası Tadım Etkinliği, konusunda deneyimli şef ve profesyonel tadım uzmanlarının ilham veren girişimcilik hikâyelerini paylaşmak, katılımcıları tat eşleşmeleri ve lezzet bileşenleri üzerine düşündürmek için keyifli bir tadım yolculuğu öneriyor. Misafir kent Lizbon’u temsilen katılan Şef Joao Sa ile Akdeniz yemekleri ve zeytinyağı eşleşmesi ile başlayacak olan etkinlik, zeytinyağı tadım uzmanı Müge Nebioğlu’nun tadım eğitimi ile zenginleşecek.

Yorumlar
Rehber Taner Gürpınarlı
26 Kasım 2018, Pazartesi 11:32
Kolay gelsin. İyi çalışmalar, başarılar dilerim.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha