TTYD

İzmir’de turist rehberliği eğitiminde bir ilk

İzmir’de turist rehberliği eğitiminde bir ilk
17 Haziran 2019, 19:19
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü 2019-2020 eğitim yılı için turist rehberliği alanında İzmir merkezde ilk defa tezli ve tezsiz yüksek lisans programları açacak.

Üniversite, turist rehberliğinde tezli yüksek lisans ile akademik uzmanlaşmayı sağlamayı, tezsiz yüksek lisans programıyla da sektörün nadir dillerde turist rehberi ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

İlgilenen adayların Turist Rehberliği tezli programı için üniversitelerin lisans programlarından mezun olup Turist Rehberliği Ruhsatnamesine sahip olması, veya Turist/Turizm Rehberliği/Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Lisans Eğitimi veren Programlardan mezun olması gerekiyor.

İlgilenen adayların Turist Rehberliği tezsiz programı için ise herhangi bir Yabancı Dil ve Edebiyat bölümü veya Öğretmenliği -Mütercim-Tercümanlık –Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Mimarlık, Seyahat İşletmeciliği -Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümleri -Turizm Fakültesi bölümlerinden birinden mezun olmak aranan şartlar arasındadır.

Son başvuru tarihi tezli program için 28.06.2019, tezsiz program için ise 04.07.2019 olarak belirlenmiştir.

Detaylı bilgi için:

http://turizm.ikc.edu.tr/AkademikKadro/Index/1164

https://sosyalbilimler.ikc.edu.tr/Duyuru/21836/2019-2020-egitim-ogretim-yili-guz-donemi-lisansustu-basvurulari

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha