İyi Parti milletvekilinden Bakan Ersoy'a 'şok yaratacak' sorular...

İyi Parti milletvekilinden Bakan Ersoy'a 'şok yaratacak' sorular...
08 Ağustos 2019, 10:06
İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un sahibi olduğu ETS Tur'la ilgili iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un sahibi olduğu ETS Tur'un Yunan adalarına sefer yapan gemilerinde kumar oynatıldığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

Kumar oynatma suçu örtbas mı ediliyor?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un halen sahibi olduğu ETS Tur ile ilgili iddialar Meclis gündemine taşındı.İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, TBMM'ye sunduğu soru önergesinde ETS Tur'un Yunan adalarına sefer yapan gemilerinde kumar oynatıldığı iddialarını sordu. Söz konusu gemilerin Türk karasularından çıkmadan Türk bayraklarını indirerek, Yunanistan bayrağı takmasına dikkat çeken Öztürk, gemilerdeki kumarhanelerin vergi ödeyip ödemediğinin araştırılmasını istedi.Bayrak değiştirme için "Acaba bu bayrak değiştirme ile Türk kanunlarınca yasak olan kumar oynatma suçu mu örtbas ediliyor" ifadelerini kullanan İYİ Parti Denizli Milletvekili, adı geçen firmanın Yunanistan'ın işgali altındaki 18 Türk adasına tur düzenleyip düzenlemediğini de sordu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha