Rota

İyi Parti'deki tartışmada Fettah Tamince'nin adı neden geçiyor?

İyi Parti'deki tartışmada Fettah Tamince'nin adı neden geçiyor?
21 Ekim 2020, 01:11
İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, siyasette deprem etkisi yaratarak partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla suçladı. Kavuncu ise iddiayı iftira olarak yorumlarken açıklamasında Rixos otellerinin patronu Fettah Tamince'nin adını geçirdi.

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge programında İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu ileri sürdü. Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğu iddiasını, Kazakistan’da bulunduğu yıllarda, daha sonra FETÖ’den kapatılan Kazak Türk İş Adamları Derneği (KATİAD)’nin kurucu ve yöneticisi olmasına dayandırdı.

"Tamince ile aynı dönemde çalışmışız izlenimi yaratıldı"

İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise Ümit Özdağ’ın iddialarını “iftira” olarak yorumlarken, Cumhuriyet Başsavcılığı’na gideceğini belirterek şunları söyledi:

“Allah herkesi kuru iftiradan saklasın. Yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bahsedilen Kazakistan’daki dernek, ülkedeki tek iş adamları derneğiydi. 2007’den 2010’a kadar yönetim kurulu başkanıydım. Ondan sonra Kazakistan’dan ayrıldım. Sanki Fettah Tamince ile aynı dönemde çalışmışız izlenimi yaratıldı. Bu iftiralarla sonuna kadar hesaplaşacağım. Bütün sülalesi Türk milliyetçiliğine hizmet etmiş birini linç etmeye çalışmak kimsenin haddi değil.”

"Belgesi var" iddiası

Öte yandan Veryansıntv.com'da yer alan belgeli haberde, "Kazak Türk İşadamları Derneği’nin (KATİAD) Kazakistan'da faaliyet yürüttüğünü gösteren 13 Mart 2014 tarihli belgeye göre, derneğin ‘yetkili” ismi Fettah Tamince. Belgede “kurucular” bölümünde yer alan isimler arasında Buğra Kavuncu’nun da ismi geçiyor. Belgede Tamince ile Kavuncu’nun aynı dönemde birlikte çalıştığı görülüyor" ifadelerine yer verildi.

Rixos Hotels'in sahibi olan Fettah Tamince, ağustos ayında Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetim kurulu üyeliğine atanmıştı. Geçmişte, hakkında açılan dört soruşturma dosyası da kapatılan iş adamı Fettah Tamince hakkında geçen aylarda Adalet Bakanlığı dosyayı yeniden açmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha