ITB Berlin’de Yunanistan'ın da yüzü güldü

ITB Berlin’de Yunanistan'ın da yüzü güldü
08 Mart 2018, 14:08
Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura, Yunan basın mensuplarına ITB Berlin Fuarı’nı ve Yunan turizminin Almanya pazarındaki performansını değerlendirdi. Yunan Bakan, Almanya’da Yunanistan’a yönelik rezervasyonlarda % 20 – 30 artış yaşandığını söyledi.

Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura, “Almanya pazarında 2018 yaz sezonuna yönelik erken rezervasyon rakamlarında geçen yıla göre % 25 – 30 oranında artış gözlemlendiğini” açıkladı.

ITB Berlin 2018 Fuarı kapsamında Yunan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kountoura; Yunanistan’ın Almanya pazarında üç yıldır kaydettiği yükseliş trendini bu yıl da sürdüreceğini ifade etti.

“En çok tercih edilen birinci veya ikinci destinasyon konumundayız”

Elena Kountoura, GTP Headlines'a verdiği demeçte şunları kaydetti: “Bu yıl da ana kaynak pazarlarımızda iyi bir performansla güzel bir başlangıç yaptık. Ana kaynak pazarlarımızda, en çok tercih edilen birinci veya ikinci destinasyon konumundayız. ITB Fuarı’nda da bunu kanıtladık.”

Yunanistan’a yönelik ek uçuşlar

Yunan Bakan, erken rezervasyonlarda yaşanan artış sonrasında havayolu firmalarının bu yıl için de ek seferler düzenleyeceğini belirterek; “2017 yılında havayolu firmaları ve tur operatörleri artan talep sonrasında yaklaşık 2 bin sefer düzenlediler; bu sene bu rakamda % 10 oranında artış kaydedileceğini ön görüyoruz” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha