İtalyan acentalar Ankara'yı sevdi!

İtalyan acentalar Ankara'yı sevdi!
11 Nisan 2019, 16:25
İtalya Turizm Acenteleri Federasyonu Başkanı Ivana Jelinic beraberindeki heyetle Ankara'ya geldi.

İtalya Turizm Acenteleri Federasyonu Başkanı Ivana Jelinic, beraberindeki heyetle Ankara'ya geldi. Ankara'yı gezen İtalyan turizmciler Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran'la görüştü.

Türk Hava Yolları ve ATO Turizm Geliştirme Stratejileri Özel İhtisas Komisyonu tarafından Ankara’nın tanıtımı amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında İtalya Turizm Acenteleri Federasyonu Başkanı Ivana Jelinic, Başkan Yardımcısı Giovanni Rubeca, Sicilya Bölge Müdürü Giusepe Ciminnisi ve İtalyan gazeteciler Ankara'ya geldi.

2.5 saatlik uçuş mesafesi yakın kılıyor

İtalyan heyeti ağırlayan ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara sağlık turizminde de önemli bir hazine olduğunu söyledi. Bu yıl İtalya’dan Türkiye’ye 1 milyon turistin beklendiğini belirten Baran, " Bizler de ATO olarak İtalyan dostlarımızı Ankara’ya davet ediyoruz. 2-2.5 saat uçuş mesafesinde olan şehrimize doğrudan uçuşların olması Ankara’yı turistler için yakın kılıyor” açıklamasını yaptı.

Roma gibi değil çok temiz

İtalya Turizm Acenteleri Federasyonu Başkanı Ivana Jelinic geçtiğimiz aylarda başlayan Roma ve Ankara arasındaki direkt uçuşun daha da ileriye gitmesi açısından önemli bir imkân olduğunu söyledi. Ankara'nın bürokrasi kenti olarak bilindiğini belirten Jelinic " Bütün İtalyan meslektaşlarımız bu bölgeyi keşfetmeye başladılar. Bu durum onların dikkatini çekti ve aynı zamanda uçuşlarla meraklarını uyandırdı. Bu tip uçuşlarla aynı zamanda ticaretin gelişmesini sağlayabiliriz. İlk izlenimim şehrin çok temiz ve düzenli olması. Roma gibi değil çok temiz ve düzenli” ifadelerini kullandı. Jelinic, yaz sezonunda daha geniş bir delegasyonla Ankara’ya tekrar geleceklerini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha