İtalya'dan güzel haber

İtalya'dan güzel haber
11 Ocak 2019, 09:04
Türkiye Otelciler Birliği(TÜROB) İstanbul'un kongre turizminde yeniden ön plana çıkması için attığı adımların meyvesini alıyor.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkan Yardımcısı Müberra Eresin, 2015’te kongre turizminde dünyada ilk 10 şehir arasında yer alan İstanbul’un 2018’de 20 kongre ile 133’üncü sıraya gerilediğini söyledi. Eresin, bu durumu tersine çevirmek, yeniden eski günlere dönebilmek için sıkı bir çalışma yapıldığını kaydetti. Hürriyet'ten Burak Çoşan'ın haberine göre bunun için ilk adımı TÜROB olarak attıklarını belirten Eresin, “Merkezi Torino’da bulunan Welcome Travel Spa’nın Genel Kurulu’nu İstanbul’da düzenlemek için yoğun çaba sarf ettik ve almayı başardık. 6-9 Şubat arasında Welcome Travel’ın acentelerinden yaklaşık 1000 kişi İstanbul’a gelecek. Bu işi alabilmek için bir hayli çalıştık. İtalya’nın Rimini şehrinde düzenlenen TTG Turizm Fuarı esnasında Welcome Travel yetkilileri ile bir araya geldik. Kültür ve Turizm Bakanlığı Roma Tanıtma Müşavirliği, TÜROB ve Türk Hava Yolları yetkilileri ile birlikte yoğun temas sağladık. Welcome Travel Milano’da toplanmayı planlıyordu. Ancak İstanbul’a gelmeleri konusunda ikna ettik” dedi.

8 otelde konaklayacaklar

Gelecek İtalyanların Taksim Talimhane’de 8 otelde konaklayacağını belirten Eresin, " Gala yemekleri Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek. Ayrıca gelen kişilerle Sultanhamet turu yapılacak. Bir akşam yemeği ise turistik anlamda çok kan kaybeden Kumkapı’da düzenlenecek. 1000 İtalyan Kumkapı sokaklarında olacak. Son olarak ise İstanbul Havalimanı gezdirilecek” diye konuştu."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha