İşte Turizm Tanıtma Ajansı'nın yönetimi.....

İşte Turizm Tanıtma Ajansı'nın yönetimi.....
03 Temmuz 2019, 14:48
AK Parti tarafından TBMM'ye sunulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın kurulmasına ilişkin kanun teklifinin detayları belli oldu.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın kurulmasına ilişkin kanun teklifinde yer alan maddeye göre Ajansın Yönetim Kurulu 13 üyeden oluşacak.

İşte yönetimde yer alacak 13 üye

Kanun teklifine göre Turizm Tanıtma Ajansı Yönetim Kurulu 13 üyeden oluşacak. Ajansı'ın yönetim kurulu başkanlığını Kültür ve Turizm Bakanı yapacak. Yönetim Kurulu'nda Tanıtma Genel Müdürlüğünden sorumlu Bakan Yardımcısı, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı, havalimanlarını temsilen bir üye, Marmara ve Akdeniz Bölgesindeki turizm işletme belgeli konaklama tesislerinden ikişer üye, Ege Bölgesi konaklama tesislerinden bir üye, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinden bir üye, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden bir üye ve seyahat acentası işletmecilerinden seçilecek bir üye yer alacak.

Turizmci yönetim kurulu üyeleri seçimle belirlenecek

Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın otel ve acentaları temsil edecek 8 üyesi seçimle belirlenecek. Buna göre konaklama ve acenta işletmeleri kendi arasında seçim yaparak üyeleri belirleyecek. Seçimlere ilişkin işlemler Ajans tarafından yürütülecek.

Ajans'ın faaliyetlerini İcra Kurulu yürütecek

Ajans'ın yürütme organı İcra Kurulu olacak. İcra Kurulu Tanıtma Genel Müdürlüğünden sorumlu Bakan Yardımcısı'nın başkanlığında Tanıtma Genel Müdürü, Bakanlıktan Turizm İşletmeli Belgeli tesislerden Marmara, Akdeniz ve Ege Bölgelerini temsil eden Yönetim Kurulu üyeleri arasından Bakan tarafından seçilen üç üye olmak üzere toplam 5 üyeden oluşacak.

7 üyeli Danışma Kurulu oluşturulacak

Yönetim Kuruluna ve İcra Kurulu'na danışmanlık etmek ve tavsiyelerde bulunmak üzere Danışma Kurulu oluşturulacak. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı, dönüşümlü olarak görev yapmak üzere otel yöneticileri derneklerinden en fazla üyesi olan iki derneğin başkanlarından biri, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı ile Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği Başkanı Ajans Danışma Kurulu'nun doğal üyesi olacak.

Yorumlar
Zafer Cengiz
03 Temmuz 2019, Çarşamba 06:27
Ulusal düzeyde YAPISAL SORUNLAR İÇİNDE YILLARDIR KAN KAYBEDEN Türk Turizmi'nin Çok ciddi düzeydeki YÖNETSEL SORUNLARI GİDERİLMEDEN Tanıtılsa ve Pazarlansa bile SONUCUN VERİMSİZ OLACAĞI KUŞKUSUZDIR..! #TAG*Medya
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha