İşte Turizm Ajansı'nda bu yıl toplanacak para!

İşte Turizm Ajansı'nda bu yıl toplanacak para!
05 Temmuz 2019, 15:01
Turizm tanıtma fonu olarak bilinen ve TBMM'ye Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı olarak gelen kanun teklifinin komisyon görüşmelerinde dikkat çekici rakamlar da ortaya çıktı.

Turizm Tanıtım Ajansı'nın kurulmasıyla ilgili kanun teklifini TBMM'ye sunan AK Parti Milletvekili Ziya Altunyaldız teklifin Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu'ndaki görüşmelerinde yaptığı konuşmada dikkat çekici rakamlar paylaştı.

Bu yıl 60 milyon dolar, gelecek yıl...

Ajans'ın faaliyetlerinin finansmanı için turizm sektörünün gelirlerinden belirli oranda pay toplanacağını belirten Altunyaldız, " Ajans'ta bu yıl içerisinde 60 milyon dolarlık bir gelire ulaşacağımızı bekliyoruz. Gelecek yıl da yaklaşık 150 milyon dolara yakın bir gelir bekliyoruz. Yani bu sene 35 milyar dolarsa turizm geliri hedefimiz, gelecek yıl 40 -43 milyar dolarlık gelire 150 milyon dolarlık bir tanıtımla devam etmek istiyoruz. Yani bu, sanırım, yüzde 2-2,5’a gelir herhâlde. Yani bu kadar bir şey yapıyoruz değerli arkadaşlar." diye konuştu.

Yorumlar
HASAN
06 Temmuz 2019, Cumartesi 12:46
şimdi anladığım kadarıyla seyahat acenteliği bundan sonra cok daha hızlı ve cok daha fazla kan kaybedecektir. Cok zor günler bizleri bekliyor.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha