İşte TUI'nin bu yaz Türkiye'ye getireceği turist sayısı!

İşte TUI'nin bu yaz Türkiye'ye getireceği turist sayısı!
22 Nisan 2022, 08:36
TUI bu yıl kapasite artırdığı Türkiye'ye getireceği turist sayısını açıkladı.

TUI bu yaz Türkiye'ye 1,5 milyon turist getirerek kapasite büyütüyor. Ege Bölgesinin her yerinden yüzlerce anlaşmalı otel TUI İcra Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Nisan ve Mayıs aylarında Türkiye'ye uçan yaklaşık 180.000 turistle TUI yaz sezonu Türkiye'de resmen başladı. Bu yaz artırdığı kapasitesiyle TUI 2022 yılı içinde 13 kaynak pazarından Türkiye'ye 1,5 milyonun üzerinde turist getirecek. Bu sayının 500.000 kadarı Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde, İzmir, Dalaman ve Bodrum tatil yörelerinde konaklayacak.

TUI İcra Kurulu üyeleri, Ege Bölgesi'nden 100 anlaşmalı otelle buluştu

TUI İcra Kurulu üyeleri bugün Fethiye'de, 2023 Yaz sezonu Türkiye tatil programını genişletme planlarını görüşmek üzere Ege Bölgesi'nden 100 anlaşmalı otelle buluştu. Şirket, önümüzdeki yaz sezonunda 2019 yılındaki pandemi öncesi düzeylere göre önemli derecede daha çok sayıda konuk getirmeyi amaçlıyor. TUI ayrıca, Türkiye'de kış programını geliştirme ve sezonu uzatma konusuna odaklanmaya da önem veriyor.

Türkiye'ye güçlü bir talep var

Barut Otelleri ile TUI için kurulmuş bir ortak girişim oteli olan TUI BLUE Sensatori Fethiye 'de düzenlenen etkinliğe katılan TUI Group Mali İşler Müdürü Sebastian Ebel de, “Türkiye'de tatil konusunda konuklar için plaj ve kültür turizmi kombinasyonunun yanı sıra çok geniş bir otel ve kaliteli hizmet yelpazesinden de kaynaklanan güçlü bir talebin var olduğunu gördük.

İnsanlar, iki yıllık pandeminin ardından seyahat etmek istiyor, ilkbahar ve yaz için adeta çoktan hazırladıkları bavullarıyla kapıda bekliyorlar. 2022'de turizm çok iyi bir yaz geçirecek ve bu, pandemi sırasında seyahat kısıtlamalarından özellikle ağır etkilenen ülkelere yarayacak. Konukların tatillerini başarıyla organize etmekte bizimle birlikte çalışan oteller, aile işletmeleri ve birçok yerel iş ortağımız için tablo çok olumlu görünüyor" diye konuştu.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha