İşte Schauinsland-Reisen'in 'yeni normal' hedefleri

İşte Schauinsland-Reisen'in 'yeni normal' hedefleri
18 Ekim 2020, 21:02
Alman tur operatörü Schauinsland-Reisen, 2020 mali tablosunu ve 2021 yaz planlarını açıkladı. Şirket self-catering ile konukların kendi yemeklerini kendilerinin hazırlamasına olanak veren konaklama biçimini öne çıkaracak.

Schauinsland-Reisen, 31 Ekim'de sona eren mali yılda cirosunun %63 azalmayla 511 milyon Euro'ya ve müşteri sayısının da %68 gerileyerek 529.000'e düşeceğini açıkladı. 2018/19 yılında şirketin cirosu 1,4 milyar Euro ve misafir sayısı 1,6 milyon olup 51 milyon Euro kar elde etmişti.

'Mali açıdan sağlam'

Ancak bu yılki dramatik düşüşe rağmen Schauinsland, finansal olarak sağlam kaldığını ve bu nedenle Covid-19 salgınının etkisiyle iyi başa çıkabileceğini vurguladı. Şirket geçen yılki sonuçlarında, 230 milyon Euro'luk öz sermayesinin 'büyük bir kısmının' nakit rezerv şeklinde mevcut olduğunu söyledi.

İşletme sahibi Gerald Kassner, önümüzdeki iş yılı için herhangi bir tahminde bulunmadı. Covid-19 seyahat uyarıları nedeniyle birçok önemli destinasyona gidilemeyeceğini belirten Kassner, kış sezonunun "zorlu" olacağını dile getirdi.

Daha fazla mutfaklı konaklama ve özel transfer

Schauinsland, 2021 yaz programında müşterilerine daha fazla kendi yemeğini kendilerinin yapabilecekleri konaklama türü sunacak. Misafirlere daha fazla mahremiyet imkanı sunacak olan marka, havalimanları ile konaklama yerleri arasında daha kolay ve ucuz rezervasyon imkanı sunarken özel transfer hizmetleri de sunacak.

Tur operatörü, pandeminin 'bağımsız konaklama' talebinde 'patlama' yarattığını ve müşterilere mutfaklı dairelerin sadece komşu ülkelerde değil, aynı zamanda İspanya, Yunanistan, Mısır ve Türkiye gibi destinasyonlarda da mevcut olduğunu göstermek istediğini söyledi.

Sabit fiyatlar

Schauinsland, fiyatların genellikle 2021 yazında sabit kalacağını, erken rezervasyon indirimlerinin önümüzdeki Ocak ayına ve hatta Mart ayına kadar% 40'a kadar devam edeceğini söyledi. Tur operatörü ayrıca portföyünü daha önce yalnızca diğer şirketler aracılığıyla mevcut olan 100'den fazla otelle genişletti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha