İşte Rusya'nın iç turizmi seçen turiste vereceği teşvik!

İşte Rusya'nın iç turizmi seçen turiste vereceği teşvik!
02 Ekim 2020, 07:37
Rusya hükümeti tur bedelinin bir kısmının devlet tarafından geri ödenmesini öngören "cash-back" programının geçerlilik süresini 10 Ocak 2021'e kadar uzattı.

Rusya hükümeti "cash-back" tabir edilen, iç turizmde para iadesi şeklindeki teşvik programının geçerlilik süresini 10 Ocak 2021 tarihine kadar uzattı. Başbakan Mihail Mişustin, programın kapsamının online tur portallarını da içine alacak şekilde genişletildiğini açıkladı.

Program ilk kez temmuz ayı sonunda duyurulmuştu. Daha önce kapsama alınmayan Altay, Krasnodar, Stavropol, Kırım, Sivastopol ve Kaliningrad gibi popüler destinasyonlar da 1 Ekim tarihinden itibaren program kapsamına alındı.

Üst sınır 20 bin rubleye yükseltildi

Cash-back programı, tur bedelinin bir kısmının devlet tarafından geri ödenmesini öngörüyor. Program ilk açıklandığında oranın yüzde 20 olarak belirlendiği, ancak iade edilecek miktarın 5 bin rubleden az, 15 bin rubleden çok olamayacağı duyurulmuştu. Yeni açıklamayla birlikte üst sınır 20 bin rubleye çekildi (2 bin TL).

Programdan yararlanabilmek için tur bedelinin ödeme sistemi üzerinden tek seferde yapılması gerekiyor. Ödemeyi takip eden 5 gün içerisinde de para iadesi gerçekleşiyor.

Konuyu haberleştiren İzvestiya gazetesi Ağustos sonu itibarıyla programdan 60 bin Rusya vatandaşının yararlandığını yazdı. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha