İşte İstanbul Havalimanı'na uçacak 100. şirket!

İşte İstanbul Havalimanı'na uçacak 100. şirket!
05 Aralık 2023, 08:10
İstanbul Havalimanı, 100'ncü havayolu şirketini ağırlamaya hazırlanıyor.

İstanbul Havalimanı, 100'ncü havayolu şirketini ağırlamaya hazırlanıyor. Bu özel anı Çin merkezli Air China ile kutlanacak. Havalimanı, açıldığı günden beri dünyanın dört bir yanındaki havayolu şirketlerinin dikkatini çekerek küresel bir hava taşımacılığı merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

Thai Airways'ın İstanbul Havalimanı'na başlattığı uçuşların ardından, şimdi de Çinli havayolu devi Air China, Pekin'den İstanbul'a karşılıklı sefer düzenleyerek havalimanının 100'ncü havayolu şirketi olacak. Hızla büyüyen havayolu ağıyla İstanbul Havalimanı, sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda bölgesel ve küresel hava taşımacılığındaki etkinliğini artırarak önemli bir uluslararası bağlantı noktası haline gelmiş bulunuyor.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Air China'nın bu ayın sonunda İstanbul Havalimanı'na başlatacağı seferler, Türkiye ile Çin arasındaki ticaret, turizm ve kültürel ilişkileri güçlendirecek önemli bir adım olacak. İki ülke arasındaki bu yeni bağlantı, iş dünyası için daha fazla fırsat yaratırken, seyahat edenlere geniş bir ağ üzerinden ulaşım avantajı sunacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha