İşte bankalara geçen o oteller

İşte bankalara geçen o oteller
13 Ekim 2018, 14:44
İflas sebebiyle bankalara geçen otellerin listesi yayınlandı. Bu otellere yakında yenilerinin de ekleneceği iddia ediliyor.

İnternethaber yazarı Alper Tekbaş iflas eden otellerin son durumuyla ilgili yazısında bankalara geçen otellerin listesini yayınladı. Tekbaş bunlara kısa sürede eklenecek otellerin de olduğunu iddia etti.

İşte bankalara geçen o oteller

Mardan Palace - Halkbankası

Vera Mare - Fibabank

Club Phaselis - İşbankası

Dionysos Hotel - Şekerbank

Vera Stone - ingbank

Blue Dreams - Denizbank

Hukuki işlemleri süren oteller var

İnternethaber yazarı Alper Tekbaş bu listeye kısa sürede eklenecek başka başka otellerin de olduğunu bunlarla ilgili hukuki işlemleri sürdüğünü iddia etti. Tekbaş yazısında şu ifadeleri kullandı: " Aynı zamanda Ankara ve İstanbul’da da bir çok şehir otelli de maalesef bu durumda. Bu otellerden bazıları bakımsız, kapalı ve talan edilmiş durumda. Bu otellerin ortalama çalışan sayısı 1800 ve rakamsal olarak da 500 milyon dolar değerinde. Yılda ortalama 60 milyon dolar ciro yapabilecek olan bu otel yatırımları turizm çalışanlarına aileleriyle birlikte 6 bin 300 kişiye ekmek, tedarikçi firmalara ise 50 milyon dolar gelir kazandıracak bir ekonomiyi sağlıyor."

120 milyon Euro borcu batık kamu tesisi

Tekbaş yazısına şöyle devam etti: " Bir de halen kamuya ait olan Manavgat’taki tesis işletilmeye devam ediyor ama 120 milyon Euro borcu batık, iflas erteleme sürecinde davası devam eden 20 milyon Euro’a yakın devlet kurumlarına borcu olan, geçmiş personel alacakları sebebiyle yüzlerce otel personelini mağdur eden, tahsis belgesi iptali davası olan, Maliye Bakanlığı tarafından hasılat payı, yatak katkı ve benzeri gibi resmi borçlarını ödemeyen ve iki hissedarının mahkemelerin aldığı kararla iki ayrı davadan hapis ve para cezası alan bu otel ve diğerleri bankalara olan ipoteklerine karşılık icradan alınıp kime ve kimlere satılacak merak konusu. Ama burada önemli olan bu turizm yatırımlarının yeni süreçlerinde hak ettikleri, layık oldukları değerleriyle işletilerek turizm sektörüne ve ülkemiz ekonomisine en doğru şekilde kazandırılması olacaktır."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha