İşte Almanya’da sonbahar satışlarında son durum

İşte Almanya’da sonbahar satışlarında son durum
02 Ekim 2020, 15:38
Politikacıların evde kalın çağrılarının ardından Almanya’da tatilcilerin sadece %5 kadarının sonbahar döneminde yurt dışında tatil planladığı, çok az bir kısmının ise ülke içinde seyahat etmeyi düşündüğü belirtildi.

Almanya’da 20 kişi üzerinde yapılan bir ankette sadece 1 kişinin Ekim ayındaki okul tatilinde bir başka ülkeye gitmek istediği %9’unun ise Almanya içinde seyahat etmeyi planladığı ortaya çıktı. Öte yandan Almanya’da 5.000 kişiye yapılan başka bir ankette ise Alman vatandaşlarının %70’ninin sonbahar döneminde tatilleri için hiç seyahat planı yapmadıkları ortaya çıktı.

Sağlık Bakanı, “Yurt dışına çıkmayın” diyor!

Alman televizyonuna salgın sırasında COVID-19 enfeksiyonlarının çoğunun diğer ülkelerden dönen insanların bulaştırdığını söyleyen Sağlık Bakanı Jens Spahn'ın gereksiz dış seyahatlerden kaçınmaları ve bunun yerine kendi ülkelerinde tatile çıkmaları için Almanlara yaptığı çağrının anket sonuçlarında etkili olduğu görüldü.

TUI Kanarya Adaları tatillerini yeniden sunuyor

Bununla beraber Almanya turizm endüstrisi önümüzdeki birkaç hafta için taleplerde umutlu olmaya devam ediyor. Alman hükümeti İspanya adalarına seyahat uyarısında bulunsa da TUI 3 Ekim’den itibaren Kanarya Adaları operasyonlarına yeniden başlayacak. Şirket paket alan müşterilerine ücretsiz iptal etme veya başka bir tarihe kaydırma hakkı veriyor. TUI böylece okul tatiline denk gelen ekim ayında Kanarya Adaları'nı açarak bir seçenek sunmuş olacak. Uçuş programı ise talebe göre planlanacak.

DER Touristik, Yunanistan kapasitesini genişletiyor

Almanya’nın ikinci büyük tur operatörü DER Touristik ise Yunanistan’da sezonu Kasım sonuna kadar uzattı. Kos, Corfu ve Girit Adası seçenekler arasında. Şirket 30 Kasım’a kadar olan kalkışlar için 21 Ekim’e kadar rezervasyon yapanlara özel fiyatlar sunacağını da belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha