İstanbullu otelcilere çifte şok!

İstanbullu otelcilere çifte şok!
12 Mayıs 2021, 10:16
İstanbullu otelcilerin müşteri beklediği dünyaca önemli iki önemli etkinlik Türkiye'nin elinden alındı.

Türkiye’nin Covid-19'la mücadelesi ve rakamların Avrupalıları tatmin etmemesi, İngiliz hükümetinin de Türkiye'yi ‘kırmızı liste'ye almasının ardından iki büyük spor organizasyonu elden gitti: 29 Mayıs'taki Şampiyonlar Ligi finali ve 13 Haziran'da yapılması planlanan Formula 1 Türkiye GP'si.

Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul'dan Portekiz'e alındı

İngiliz yayın kuruluşu Sky Sports, 29 Mayıs'ta Manchester City ve Chelsea'nin İstanbul'da karşılaşacağı Şampiyonlar Ligi finalinin UEFA tarafından Porto'nun stadı Estadio do Dragao'ya alındığını duyurdu.

İstanbul, Haziran'daki Formula 1 takviminden çıkarıldı

Formula 1'in yayıncı kuruluşu S Sport da Türkiye GP'sinin takvimden tamamen çıkarıldığını açıkladı. İngiliz hükümetinin kararına göre Türkiye'den İngiltere'ye giden herkesin 10 gün boyunca karantinada kalması gerekiyor. Bu durumdan binlerce kişi etkileneceği için, mevcut şartlarda iki organizasyonun da Türkiye'de gerçekleştirilmesi mümkün görünmüyordu.

Yorumlar
ahmetsipahioglu
12 Mayıs 2021, Çarşamba 11:43
İngiliz basını ve Sky sporun açıklamasını 1 haftadır UEFA nın Resmi açıklaması gibi duyurmak sonra yazının altına da zaten Türkiye de yapılması zor görünüyordu diye yazmak bence Turizm dünyasının içinde bulunduğu karmaşada yabancıların ekmeğine yağ sürmek diye bir atasözünü anımsatıyor.Sizce de öğle değil mi.....
Gökhan
12 Mayıs 2021, Çarşamba 11:00
Çok doğru karar hala anlamadık iş politik Once ş. Finali şimdi formula ardından turizm Sonuç dış mihraklar yapıyor Yavvv hiç siz kafanızı değiştirmeyi düşünmeyin hatayı kendinizde aramayın. Tebrikler
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha