İstanbul otellerinde 'Formula 1' yoğunluğu!

İstanbul otellerinde 'Formula 1' yoğunluğu!
29 Ağustos 2020, 09:31
Yaklaşık 8 yıl aradan sonra İstanbul, 13-14-15 Kasım’da Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 8 yıl aradan sonra İstanbul, 13-14-15 Kasım’da Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Henüz seyircili olup olmayacağı netleşmese de şimdiden Formula 1 pistinin bulunduğu bölgedeki oteller, tam doluluğa ulaştı. Şu an için odalarını dolduramayan otellerde ise fiyatlar 5 kat yükseldi. Bugün 50-60 Euro olan oda fiyatları, yarışların düzenleneceği tarih için 300 Euro’yu aştı.

Otel odası şimdi 70, yarış döneminde 329 euro

Hürriyet'ten Burak Çoşan bölgedeki bazı otelleri arayarak bugünün ve yarış tarihlerindeki otel odası fiyatlarını araştırdı. Çoşan'ın ilk aradığı otelde bugün kalmak isteyenlerden yaklaşık 70 Euro istenirken, yarışların düzenleneceği tarihlerde bir gece konaklama için istenen ücret 329 Euro’ya çıkıyor. Burada rezervasyona da müsaade edilmiyor. Ödemenin şimdiden yapılması talep ediliyor. Diğer bir otelde ise bugün için belirlenen fiyat 67 Euro’yken, 13-14-15 Kasım tarihinde bir gecelik konaklama için istenen ücret 300 Euro civarında.

'Kısıtlı da olsa seyircili olacak, insanlar otellerde yer ayırtıyor'

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre henüz yarışların seyircili olup olmayacağı netleşmese de, genel görüş kısıtlı sayıda seyircili olacağı yönünde. Bu yüzden birçok kişi şimdiden otellerden yer ayırtarak, yarışların düzenleneceği tarihlerde boşta kalmak istemiyor. Diğer taraftan yarışları takip etmek için hem uluslararası hem de Türkiye’deki basın kuruluşlarının da ilgisi bir hayli yüksek. Bu da otellerdeki doluluk oranlarının artmasına neden olan diğer bir unsur.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha