İstanbul otelleri bu turları bekliyor

İstanbul otelleri bu turları bekliyor
31 Ağustos 2020, 14:09
İstanbul'a uzun bir aradan sonra ilk defa geçen yıl charter turları düzenlemeye başlayan Rus tur operatörleri bu yıl Eylül-Ekim döneminde İstanbul turlarına ağırlık verecek.

Rus tur operatörü İstanbul turlarına taleple ilgili değerlendirmelerde bulundu. Intourist yetkilileri İstanbul turları için Eylül-Ekim döneminin talep edildiğini turlara ilginin geçen yılki seviyesine yakın olduğunu dile getirdi. Anex Tour'a göre İstanbul için en çok talep edilen turlar Eylül ayında yoğunlaşmış durumda. Space Travel'in temsilcileri de Eylül ayı için İstanbul turlarına talep olduğunu belirtiyor.

Tez Tour uzmanlarına göre İstanbul turlarının satış oranı giderek artarken, farklı gelir gruplarına sahip turistler İstanbul'a gidiyor. 5 yıldızdan 3 yıldıza kadar farklı kategorilerde otelleri tercih eden turistler oda kahvaltı seçeneği sunan turları tercih ediyor.

İstanbul'u 25-65 yaş arası çocuksuz Ruslar daha çok tercih ediyor

Intourist'e göre, gezi programları öncelikle çocuksuz seyahat eden 25-65 yaş arası turistlerin ilgisini çekiyor. İstanbul'un Rus çiftler ve gençler arasında oldukça popüler olduğu belirtiliyor.

Oteller yüzde 50'ye varan indirimler sunuyor

Koronavirüs salgını İstanbul otellerinde fiyatların düşmesine neden oldu. İntourist temsilcisine göre İstanbul 5 yıldız kategorisindeki birçok lüks otel, 4 hatta 3 yıldız fiyatına konaklama sunmaya başladı. Space Travel temsilcisi İstanbul'da geçen yıla konaklama indirimlerinin yüzde % 30 ile% 50 arasında değiştiğini belirtiyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha