İstanbul iptalleri!

İstanbul iptalleri!
06 Şubat 2023, 09:52
Yoğun kar yağışı sebebiyle bugün THY, Pegasus ve Anadolujet İstanbul kalkışlı seferlerinde iptallere gitti.

Türk Hava Yolları (THY), 6 Şubat'ta İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarından yapılacak 170 seferin iptal edildiğini duyurdu.

THY'den yapılan açıklamada "İstanbul Havalimanı kalkışlı/ varışlı 76’sı iç hat olmak üzere toplam 152 seferimiz; Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı/varışlı uçuşlarımızda da 18 seferimiz Meteorolojik Acil Durum Komitesi(MADKOM) tarafından alınan kısıtlama kararı gereği iptal edilmiştir" açıklamasını yaptı.

Pegasus İstanbul varışlı tüm uçuşları iptal etti

Pegasus Havayolları'nın İstanbul varışlı tüm uçuşlarını iptal ettiği öğrenildi.

Bugün İstanbul'da etkili olan ve giderek şiddetini artıran fırtına ve kar yağışı nedeniyle hava trafğinde iptal haberleri gelmeye devam ediyor.

Pegasus Havayolları'ndan yapılan açıklamada İstanbul varışlı tüm uçuşların iptal edildiği belirtildi.

Anadolujet'ten de iptaller

Anadolujet Havayolları İstanbul'daki etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Anadolujet'in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi;

6 Şubat 2023 tarihinde İstanbul'da devam etmesi beklenen hava muhalefetinden dolayı bazı seferlerimiz iptal edilmiştir. Uçuş durumunuz hakkında güncel bilgi için linki ziyaret etmenizi rica ederiz. Değişiklik işlemlerinizi mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz.

Sabiha Gökçen'de tüm kalkışlar iptal edildi

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tüm kalkış uçuşları iptal edildi.


Yurt genelinde etkisini artıran yoğun kar ve fırtına nedeniyle yüzlerce uçuş iptal edilirken Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Bugün yapılacak tüm kalkış uçuşlarının iptal edildiği belirtilirken, yarın yapılacak uçuşların ise yüzde 50 oranında düşürüleceği belirtildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha