İstanbul Havalimanı taksi ücretleri katlanacak!

İstanbul Havalimanı taksi ücretleri katlanacak!
28 Mayıs 2019, 14:01
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun Haziran sonunda taksi ücretlerine zam yapılacağını açıklamıştı. Bu karar İstanbul Havalimanı taksi ücretlerini uçuracak. Fiyatlar nereden nereye gelecek? İşte cevabı....

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO), 2019 yılı Nisan ayında İstanbul Havalimanı’na ilçe ilçe ulaşım taksi tarifesini açıklamıştı. Dün ise yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi ücretlerine 22 aydır zam yapılmadığını belirterek haziran ayının sonunda yeni ücret tarifesine geçileceğini söyledi. Buna göre 4TL’ den açılışı yapılan taksimetre ücreti 6 TL’den, kilometre ücreti ise 2.50 TL’den 3.25 TL’ye çıkacak.

Zam kararı Haziran ayının sonunda 3. havalimanının ulaşım taksi tarifesinin de değişmesi anlamına geliyor.

Sözcü'de yer alan habere göre İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın (İTEO), 2019 yılı Nisan ayı taksi ücret tarifesine göre Avcılar’a gitmek (49 km)130 TL . Bu rakama Haziran sonunda kilometre ücretine gelecek olan 75 kuruşluk zam da eklenince bu rakam 167 TL’ye çıkıyor. Şöyle ki 49 kilometreyi 75 kuruş ile çarptığımızda ortalama 37 lira yapıyor. 37 TL’yi 130 ile topladığımızda ise bize 167 rakamını veriyor. Ayrıca bu tarifeye 6 TL’lik açılış ücreti de eklenince fiyat daha da katlanıyor ve yaklaşık 173 TL’ye çıkıyor. Tabi bu rakamlar trafiğin yoğunluğuna taksinin beleme süresine göre de değişiklik gösterebiliyor.

Daha önce İstanbul Havalimanı'ndan Beylikdüzü'ne gitmek isteyen bir vatandaş 150 TL öderken bu rakam haziran ayının sonunda yaklaşık 200 lira olacak.


Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha