HIKVISION

İstanbul Havalimanı otelleri halka anlatılacak!

İstanbul Havalimanı otelleri halka anlatılacak!
10 Aralık 2019, 13:16
Arnavutköy’de hayata geçirilen İstanbul Havalimanı’nın yanı başında kurulacak Airport City’de yer alacak oteller için halkın katılım toplantısı düzenlenecek.

IGA Havalimanı İşletmesi, İstanbul Havalimanı arazisinde 25 yıl süreyle kiraladığı arazide 255 milyon lira yatırımla 1750 odalı üç otel inşa edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için başvuruda bulunan İGA'nın sunum dosyasına göre İstanbul Havalimanı proje alanı içerisinde yapımı planlanan otel projesinin 3 farklı konfigürasyonda hizmet vermesi planlanıyor.

18 Aralık'ta halka anlatılacak

İGA Airport City Otel Projesi'yle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince Halkın katılım toplantısı düzenlenecek. 18 Aralık saat 13.30'da Arnavutköy Tayakadın Köyü Köşem Kafe'de düzenlenecek toplantıda projeyle ilgili ilgili halk bilgilendirilip görüş ve önerileri alınacak.

3,4 ve 5 yıldız

IGA Airport City Otel'in inşa edileceği toplam alan miktarı 39 bin 569 metrekare olarak planlandı. Buna göre,

3 Yıldızlı Otel; 5 bin 506 metrekarelik alan üzerinde 631 oda, restoran, cafe-bar ve toplantı odaları yer alacak. 3 yıldızlı otel çamas¸ırhane ve otopark servisleri 4 yıldızlı otel ile ortak kullanılacak.

4 Yıldızlı Otel; 4 bin 506 metrekarelik alan üzerine 564 oda, 3 yıldızlı oteldeki hizmetlere ilaveten ikinci restoran, fitness-gym-spa alanları yer alacak. Otel bünyesinde kapalı yüzme havuzu yer alacak.

5 Yıldızlı Otel ve Balo Salonu; 5 bin 214 metrekarelik alan üzerine 555 oda, 4 yıldızlı oteldeki hizmetlere ilaveten 4 bin 394 metrekarelik alan üzerine 1500 oturma kapasiteli balo salonu yer alacak. Ayrıca 3 ve 4 yıldızlı otelden bagımsız çamaşırhane ve kuru temizleme hizmetleri yer alacak.

IGA Airport City Otel bünyesinde çeşitli boyut ve kapasitelerde toplam bin 750 oda yer alacak.

30 ayda bitecek

İnşaatın yaklaşık 30 ay sürmesi planlanıyor ve yatırım bedelinin 255 milyon lira olması ön görülüyor.

IGA Airport City Otel, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile yapılan ana sözleşmeye uygun olarak 25 yıl süreyle IGA tarafından işletilecek. 25 yılın sonrasında günü şartlarına göre yeni işletmeci bulunacak ya da anlaşma sağlanması durumunda aynı işletmeci ile devam edilecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha