İstanbul Havalimanı metrosu için tarih verdi

İstanbul Havalimanı metrosu için tarih verdi
25 Mayıs 2019, 13:00
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği (İHMD)'nin düzenlediği iftarda konuştu. Turhan İstanbul Havalimanı metrosunun hayata geçeceği tarihi açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği (İHMD)'nin düzenlediği iftarda konuştu. Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatı ile eş zamanlı olarak ulaşım altyapılarını da başlattıklarını söyledi. Bununla birlikte raylı sistem altyapısına hız verdiklerini belirten Turhan, Gayrettepe-Yeni Havalimanı arasındaki metro altyapısını da bakanlık olarak yaptıklarını söyledi.

İstanbul Havalimanı metrosunu 2020'de açmayı hedefliyoruz

Turhan, " Amacımız 2020 yılında Gayrettepe-Yeni havalimanı hattını hizmete açmak, İstanbulluların havalimanına ulaşımını daha rahat ve konforlu hale getirmek. Ayrıca Halkalı-Yeni Havalimanı arasında da raylı sistem altyapısını inşa ediyoruz. Onun da yer teslimini mart ayında gerçekleştirdik. Bu hattı da 2022 yılında hizmete açmış olacağız inşallah." diye konuştu.

9 ülkeden 10 firma daha İstanbul'a sefere başladı

Turhan, uçuşların İstanbul Havalimanı'na alınması ile 9 ülkeden 10 firmanın ilk defa İstanbul'a sefer düzenlemeye başladığını da söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha