İstanbul fantastik bir kavşak noktası

İstanbul fantastik bir kavşak noktası
03 Aralık 2018, 14:00
İstanbul'da düzenlenen '3. Dünya Turizm ve Kültür Konferansı'nda Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili'de bir konuşma yaptı.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) iş birliğiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde düzenlenen "3. Dünya Turizm ve Kültür Konferansı" başladı. Konferansta konuşan Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, dünyanın bir çok ülkesinden bakan düzeyinde katılımın olduğu konferansın çok önemli fırsatlar barındırdığına dikkat çekti. Konferansa katılanların iki gün boyunca bir çok yeni bilgi öğrenip deneyimlerini pekiştirebileceğini vurgulayan Pololikashvili " Konferans benim için gerçekten eşsiz bir imkan." dedi. İstanbul'un fantastik bir kavşak noktası olduğunu belirten Pololikashvili, Türkiye'de turizmin hızla değişip geliştiğini anlattı. Pololikashvili, İstanbul'un Afrika, Amerika, Avrupa ve Asya için çok büyük bir kültür mirası olduğunu ifade etti.

Turizm geliştirilirken miras korunmalı

UNESCO Genel Direktörü Audrey Azoulay ise video mesajıyla katıldığı konferansta turizmi geliştirirken kültürel mirasın korunmasının önemine dikkat çekti. Azoulay, sürdürülebilir turizmin geliştirilmesi gerektiğini de dile getirdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>