İstanbul'da turistler için yeni uygulama geliyor!

İstanbul'da turistler için yeni uygulama geliyor!
19 Ağustos 2019, 10:29
İstanbul'da turistlerin güvenliği için yeni bir uygulama geliyor.

İstanbul Ticaret Odası(İTO) Başkanı Şekip Avdagiç Emniyet Müdürlüğü’nün yeni ve önemli bir uygulamaya geçeceğini söyledi. Hürriyet Yazarı Jale Özgentürk'e konuşan Avdagiç “Turizm Polisi Mobil Uygulaması hazırlanıyor. Bu uygulamanın içinde online ihbar imkanı, iletişim bilgileri, acil durum butonu olacak. Biz bunu büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Turizm polisi ve turizm gönüllüsü/görevlisi sayısının artırılmasını gerektiğinin de bu vesileyle altını çizmek istiyorum” dedi.

Eminönü'ne sahip çıkılmalı

Bir balıkçıda yaşanan darp olayıyla gündeme gelen Eminönü hakkında da değerlendirmelerde bulunan Avdagiç “Eminönü İstanbul’un özüdür, ‘olmazsa olmazı’dır. Çünkü bu muhit, 8.500 yıllık birikimin yansımasıdır. İstanbul’u ziyaret edenlerin yüzde 80’i bu bölgeyi ziyaret ediyor. Buraya gelenler Türkiye’ye 8 milyar dolarlık döviz bırakıyor. Ülkemizin turizm gelirlerini artırmanın en etkili ve hızlı yolu, Tarihi Yarımada ve Eminönü’ne sahip çıkmaktan geçiyor” dedi.

Hanlar otellere dönüşüyor

Aslında bölgenin çevresinde önemli bir dönüşümün başladığını hatırlatan Avdagiç, şunları ifade etti: “Tarihi yarımadada çok önemli turizm yatırımları bulunuyor. Buna ilaveten hemen karşı kıyıdaki Galataport’un devreye girmesiyle kruvaziyer ticareti ile birlikte Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı’nın ticareti de çok daha canlanacak. Bugün Eminönü bölgesi bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Otellere dönüşen hanlar ve restoranlara dönüşen dükkanlar ile bölge değişiyor.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha