Isparta’da gül zamanı

Isparta’da gül zamanı
28 Mayıs 2019, 17:02
Türkiye’nin yükselen turizm kentlerinden Isparta, her ne kadar lavanta ve gül turları ile anılsa da aslında çok daha fazlası…

Eğirdir Gölü, Davraz kayak merkezi, Adada Antik Kenti ve çok sayıda tabiat parkına sahip olan Isparta, tarihi ve kültürel açıdan da oldukça zengin bir kent.

Hilton Isparta’da

Kentte artan turizm hareketi, son yıllarda nitelikli konaklama yatırımlarını da beraberinde getirdi. Bunların önde geleni ise Hilton Garden Inn Isparta. 2018 yılında hizmete giren otel, lokasyonu, mimarisi ve hizmet kalitesiyle dikkat çekiyor.

Hilton tarafından işletilen otelin genel müdürlüğünü, sektörün genç ve yenilikçi otel müdürlerinden Alican Demir yapıyor.

Alican Demir: Kentte 12 ay turizm yapılabiliyor

Isparta’da bahar aylarında gül ve lavanta ile başlayan turizm hareketliliğinin yazın göl, kışın ise kayak turizmiyle devam ettiğini anlatan Alican Demir, “Isparta 12 ay turizm yapabilen şanslı şehirlerimizden biri” dedi.

Hilton Garden Inn Isparta Genel Müdürü Alican Demir, kendilerini tercih eden seyahat acentalarının birçok açıdan bu farkı hissedeceğini söylüyor.

“Bölgeye yapılan turların içi dolu”

Otelin Salda gölüne 50 km mesafede olduğunu belirten Alican Demir, kentin turizm potansiyeline ilişkin şunları anlattı: “Isparta’da çok sayıda tabiat parkı var. Bölgeye yönelik yapılan turlar oldukça dolu geçiyor. Ulaşım açısından da avantajlı bir konumda yer alıyoruz. Kentte havalimanı var ve aynı zamanda Antalya’ya gibi bir turizm merkezine 1 saat 15 dakika uzaklıkta yer alıyoruz”.

“Hilton farkını hissedeceksiniz”

Otelin Hilton tarafından işletildiğinin altını çizen Alican Demir, kendilerini tercih eden seyahat acentalarının birçok açıdan bu farkı hissedeceğini söylüyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha