İspanya Türkiye'nin yapmak istediğini yapıyor

İspanya Türkiye'nin yapmak istediğini yapıyor
09 Mart 2019, 11:27
Dünyanın en çok turist çeken ikinci ülkesi İspanya'ya Avrupalı turistlerin ilgisi azalıyor. İspanya Turizm Bakanı Reyes Maroto, Avrupa'daki düşüşü nasıl telafi edeceklerini açıkladı.

Dünyanın en çok turist çeken ülkesi İspanya'ya Avrupalı turistlerin ilgisi azalıyor. İspanya Turizm Bakanı Reyes Maroto, Avrupa'daki düşüşü nasıl telafi edeceklerini açıkladı. Alman iş ve seyahat dergisi Fvw Travel'de yer alan yorumda Avrupalı ziyaretçilerin İspanya'nın en önemli turizm bölgelerinden İbiza ve Mayorka'nın yer aldığı Balear Adaları'na ve Kanarya Adaları'na olan talebinin son birkaç yıldır düşüş belirtildi. Örneğin, bölgeye gelen Alman ziyaretçi sayısı geçen yıl yüzde 4 geceleme sayısı yüzde 7.5 düştü.

Otel fiyatları artınca Avrupalı, rotayı Türkiye'ye çevirdi

Yorumda her iki ada grubundaki otel fiyatlarının önemli ölçüde arttığı ve Avrupalı tatilcilerin Türkiye, Mısır veya Tunus gibi daha ucuz alternatiflere yöneldiği belirtildi.

Kitle tatilleri yerine mutfağı ve şehir turizmini öne çıkaracak

İspanya, turistleri ülkenin daha az bilinen bölgelerini keşfetmeye ve mutfağını ve doğal cazibe merkezlerini keşfetmeye teşvik ederek kitlesel pazar tatillerine olan bağımlılığını azaltmayı hedefliyor. Fiyat konusunda rekabet etmek yerine, yeni bölgeleri ve şehirleri keşfetmek isteyen daha fazla harcama gücü olan daha fazla pazarlayan turistleri kazanmak istiyor. Turizm bakanı Reyes Maroto, “İspanya'nın merkezinde çok sayıda Unesco dünya mirası ile geniş bir kültürel mirasa sahibiz. Alman turistler bunu diğer güneş ve sahil destinasyonlarında bulamazlar.” dedib Maroto, Avrupa'daki düşüşün diğer ülkelerden gelen büyümeyle telafi edileceğini belirterek, Almanya gibi “olgun” pazarlardan turist sayısının düşmesinden endişe etmediğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha