İsmail Çağlar: Rus turistlerden ödemeyi nakit alabiliyoruz

İsmail Çağlar: Rus turistlerden ödemeyi nakit alabiliyoruz
24 Mayıs 2023, 10:41
Antalya'daki IC Hotels Residence ve IC Hotels Green Palace İşletme Müdürü İsmail Çağlar sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

IC Hotels Residence ve IC Hotels Green Palace İşletme Müdürü İsmail Çağlar, Rus turistin ödeme yöntemi MİR sistemine yönelik sorunların devam ettiğini, ödemeyi nakit alabildiklerini belirtti.

Rebit kart henüz devreye girmedi

Çağlar, Rus turistler için yeni bir ödeme sistemi olarak iki ülke yetkili makamları arasındaki Rebit sistem üzerindeki çalışmaların sürdüğünü, henüz kullanıma açılmadığını kaydetti. Turizmde Antalya'nın bu yıl ilk dört ayında 2019'un rekorlarını kırmayı başardığını belirten Çağlar, seçimlerin de olduğu mayıs ayında ise genel bir piyasa durgunluğu yaşandığını söyledi.

Sezonu istediğimiz gibi açamadık

Rus turist açısından beklenen sayıda misafire ulaşılamadığını da kaydeden Çağlar, mayıs ayında seçimlerin de etkili olduğunu belirterek, “Sezonu istediğimiz gibi açamadık. Ama biz hazırız. Seçimden sonra büyük bir hareketlilik bekliyoruz. Okulların da tatile girmesi ile birlikte hem yurt içinden hem yurt dışından misafirler ağırlayacağız. Bu sene her ne kadar istediğimiz gibi bir sezon yaşayamayacak olsak da bu zorlu süreç elbet bir gün bitecek. Umudumuzu hiçbir zaman kaybetmedik" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha