İsmail Çağlar: İranlılar dolulukları yüzde 80'e yükseltti

İsmail Çağlar: İranlılar dolulukları yüzde 80'e yükseltti
30 Mart 2024, 13:19
IC Hotels Green Palace & Residence Genel Müdürü İsmail Çağlar, turizm gündemini değerlendirdi.

APara’nın Ekonomi Notları programına konuk olan IC Hotels Green Palace & Residence Genel Müdürü İsmail Çağlar, turizm gündemini değerlendirdi.

Nevruz sebebiyle ciddi İranlı turist ağırlıyoruz, doluluklar yüzde 70-80'e ulaştı

Nevruz, Paskalya ve Ramazan Bayramı’nın art arda gelmesi noktasında turizmciler olarak kendilerini şanslı gördüklerini belirten IC Hotels Green Palace & Residence Genel Müdürü İsmail Çağlar, “Nevruz nedeni ile ciddi rakamlarda İranlı turist ağırlıyoruz. Yüzde 60 beklerken yüzde 70-80 bandına ulaştık. Mart sonu itibariyle başlayacak Paskalya tatili için de Batı Avrupa’dan özellikle de Alman pazarından yoğun rezervasyon alıyoruz. 9 güne çıkan Ramazan Bayramı tatili ile de iç pazarımız daha uzun ve uygun bir tatil fırsatı yakalamış olacak. Elimize geçen ilk verilerde bize güzel bir bayram geçireceğimizi gösteriyor” şeklinde konuştu.

Batı Avrupa bizi sevindirecek

Batı Avrupa’nın bu sezonun yükselen pazarı olduğunu vurgulayan Çağlar, “Sezonun ilk fuarını İngiltere’de gerçekleştirdik. İngiliz pazarından güzel talep var. Ama özellikle Alman pazarında ciddi bir artış yaşayacağız. Geçen sene 6,2 milyon Alman turist ağırladık ve bu sayının bu sezon 7 Milyona çıkmasını hedefliyoruz. Almanya, bu sezon bizim birinci pazarımız olacak gibi görünüyor. Batı Avrupa bizi sevindirecek. Geçtiğimiz sezonlarda yoğun tanıtım çalışmaları yapıldı ve bu çalışmaların meyvelerini bu sene alacağız” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha