Işıl Kuluy: Bir çok vatandaşımız bu uygulamadan habersiz

Işıl Kuluy: Bir çok vatandaşımız bu uygulamadan habersiz
14 Haziran 2019, 15:11
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Seyahat Acentesi, Tur Operatörü ve diğer rezervasyon hizmetleri grubu Başkanı Işıl Kuluy, tatil planı yapanları uyardı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 45’inci Grup (Seyahat acentesi, tur operatörü ve diğer rezervasyon hizmetleri) Başkanı Işıl Kuluy, tatil planı yapanları, sahte tur ve tatil satan kişilere karşı mağdur olmamaları konusunda uyardı. Kuluy, TÜRSAB'ın kaçak acente faaliyetlerini önleme çalışmaları kapsamında online faaliyet gösteren kaçak acenteleri ayırt etmek için; “Dijital Doğrulama Sistemi” projesini hayata geçirdiğini söyledi.

Kolayca takip edilebilir

Antalyaekspres'ten Deniz Topkaya'ya konuşan Işıl Kuluy, “Birlik genel merkezimiz seyahat acenteliği mesleğinin gelişmesini sağlayıcı tedbirleri almak ve haksız rekabeti önlemek için TÜRSAB logosu ve KARE KOD uygulamasını hayata geçirdi. 3 yıl önce birliğimizce alınan bu uygulama ile tüketiciler tatil satın aldıkları acenteleri kolaylıkla takip edebilir ve acentenin belgesinin olup olmadığı teyidini alabilirler.TÜRSAB’a kayıtlı olan acentelerin hemen hemen hepsi KARE KOD uygulamasını kullanmasına rağmen maalesef ki birçok vatandaşımız bu uygulamadan hala habersiz” dedi.

Denetimlerimizi artırdık

TÜRSAB’ın kaçak tur düzenleyenlere ve tatil paketi satanlara karşı etkin çalışmaları olduğunu dile getiren Kuluy, acente sahiplerinin de sosyal medya üzerinden vatandaşları bu konuda bilgilendirmek için çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Kuluy, “ Sektöre emek vermiş kişiler olarak bizler de bu konuda sosyal medyada mesaj ve kurum avukatlarımızın yapmış olduğu filmleri paylaşıyoruz. Özellikle kurumlarımızda hem reklam hem de denetimlerimizi artırdık. Bu sayede tüketiciyi kaçak tur ya da tatil paketi satanlara karşı bilinçli hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha