İsias Otel iddianamesi kabul edildi

İsias Otel iddianamesi kabul edildi
06 Aralık 2023, 08:49
KKTC'li sporcuların da aralarında bulunduğu 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Otel'le ilgili iddianame, Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

KKTC'li sporcularında içinde bulunduğu ve 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Otel İddianamesi Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İlk duruşma 3 Ocak'ta

Davanın ilk duruşması 3 Ocak 2024 tarihinde görülecek.

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 6 Şubat depremlerinde yıkılan İsias Otel ile ilgili hazırlanan iddianame iki hafta önce 3. Ağır ceza Mahkemesine sundu. Mahkeme heyeti Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sunulan iddianameyi inceledi ve kabul etti. Dava dosyasının ilk duruşması 3 Ocak 2024'te görülecek. Dava dosyasında 5'i tutuklu 11 kişi yargılanıyor.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddianamesinde şüphelilerin "bilinçli tastirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olma" suçundan 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun 85/2, 22/3 maddeleri uyarınca atl sınırdan uzaklaşmak suretiyle 22 yıl 5 aya kadar cezalandırılmalarını talep ediliyor.

Dosya çerçevesinde yapı sahiplerinden A.B., M.F.B. ve E.B., Fenni Mesul ve Statik Proje Müellifi E.Y., Statik Proje Müellifi H.B. tutuklu, B.A., H.A., M.G., S.Z., Ş.Ö. ve U.B. adli kontrol şartı ile yargılanıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha