İptaller başladı, Rus oteller fiyat kırıyor!

İptaller başladı, Rus oteller fiyat kırıyor!
29 Haziran 2021, 08:30
Koronavirüs önlemlerine geri dönülmesiyle birlikte Soçi başta olmak üzere Krasnodar Krayı'ndaki turistik oteller müşterileri tutabilmek için fiyat kırmaya başladı.

Koronavirüs önlemlerine geri dönülmesiyle birlikte Soçi başta olmak üzere Krasnodar Krayı'ndaki turistik oteller müşterileri tutabilmek için fiyat kırmaya başladı. Haber portalı Profile.ru, ülke içi turlarda kitlesel iptaller yaşandığını aktarıyor.

Krasnodar Krayı yönetimi 1 Temmuzdan itibaren geçerli olmak kaydıyla otellerde kalabilmek için ya aşılanmış olmak, ya da negatif PCR testi beyan etmek şartı getirmişti. 1 Ağustostan itibarense oteller sadece aşılı turistlere kapı açabilecek.

Geçtiğimiz hafta Rusya Türkiye uçuşlarını yeniden başlatma kararı almıştı. İzvestiya gazetesi, Yunanistan ve Güney Kıbrıs gibi popüler destinasyonların yarısı kadar fiyat sunan Türk otellerine büyük talep olduğunu yazmıştı.

Rusya’nın Krasnodar Bölgesi Valisi Veniamin Kondratyev, geçen perşembe yaptığı açıklamada bölgedeki otellerde konaklayabilmek için kişilerden negatif PCR testi ya da aşı olduklarını doğrulayan belge isteneceğini, 1 Ağustos’tan itibaren ise sadece aşı sertifikası ibraz eden kişilerin kabul edileceğini duyurmuştu. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha