Intourist İcra Direktörü Sergei Tolchin: İlk turlar şimdiden yüzde 100 doldu

Intourist İcra Direktörü Sergei Tolchin: İlk turlar şimdiden yüzde 100 doldu
22 Ekim 2019, 11:40
2000'li yılların başından bu yana Rusya'dan İstanbul'a ilk kez düzenlenecek charter tur programları için geri sayım başladı.

Rus tur operatörü Intourist, Rusya'nın 6 şehrinden İstanbul'a 2019'un Kasım ayından 2020 Mart ayına kadar charter tur seferi düzenleyeceğini açıklamıştı. Şirket, İstanbul turlarına yoğun ilgi sebebiyle Krasnodar ve Volga bölgelerinden de İstanbul'a tur uçuşlarına başlayacağını açıklamıştı.

İlk uçuşların yüzde 100'ü doldu

Intourist İcra Direktörü Sergei Tolchin, Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'a yaptığı açıklamada yıllar sonra İstanbul'a koydukları turlardan bekledikleri sonucu aldıklarını ifade etti. Tolchin “ İstanbul'a charter tur düzenleyeceğimiz tüm şehirlerden ilk uçuşların yüzde 100'ü satıldı. Ondan sonrakilerde yüzde 82 ile yüzde 94 arasında doluluk rakamımız var. Sonraki tur programlarına da yoğun talep var" diye konuştu.

Yoğun ilgi sebebiyle İstanbul'a yapılacak charter turlarının sıklığı da artırıldı. Intourist'e göre, İstanbul'a yapılacak turlara en aktif talep Moskova, Yekaterinburg, Kazan, ayrıca Rostov-on-Don ve Ufa'da gözleniyor. Tolchin, " İstanbul'a düzenleyeceğimiz turlarda tüm tatil tarihleri ve okul tatil tarihleri Kasım 2019 ve Nisan 2020'de, Şubat ve Mart tatilleri için aktif olarak rezerve edildi. Yılbaşı tatilleri de aktif olarak rezerve edildi” dedi.

İntourist'in düzenleyeceği turlar içinde İstanbul şehir turlarının yanı sıra 'İstanbul + Antalya' ile 'İstanbul + Kapadokya' gezi programları da yoğun ilgi görüyor.

7 gecelik tur 30 bin ruble ( 2 bin 750 TL)

İntourist'in İstanbul ve Antalya'yı kapsayan 7 günlük tur programı 30.767 rubleden (2 bin 750 TL) satın alınabiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha