İnoksan dünyaca ünlü şefleri ağırladı

İnoksan dünyaca ünlü şefleri ağırladı
13 Aralık 2017, 13:42
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Gastromasa Konferansı’nın mutfak sponsorluğunu üstlenen İnoksan, yeni ekipmanlarıyla konuk şeflerin beğenisini topladı.

Gastronomi sektörüne olan desteklerini ve Türkiye’de gastronomi sektörünün gelişimine olan katkılarını her fırsatta gözler önüne seren İnoksan, 3. Uluslararası Gastromasa Konferansı’nın mutfak sponsoru oldu. 2 Aralık 2017 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte sahneye konuk şeflerin tadım şovları için profesyonel mutfak kuran İnoksan, profesyonellerden tam not aldı.

Sözen Organizasyon tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde yürütülen proje kapsamında konferansta dünyaca ünlü şefler “ürün”ü konuşmak için bir araya geldiler. İspanya’dan Joan Roca, Diego Guerrero, Paco Torreblanca, Andrea Dopico, Kiko Moya ve Carlos Garcia, Peru’dan Mitsuharu Tsumura ve Virgilio Martinez, Fransa’dan Mauro Colagreco, Bangkok’tan David Thompson, İtalya’dan Gianluca Fusto ve Luigi Taglienti, Yunanistan’dan Stelios Parliaros, Japonya’dan Hiroyasu Kawate, Tayvan’dan James Chen, Bask bölgesinden Joxe Mari Aizega, Bolivya’dan Kamilla Seidler ve İsrail’den Ezra Kedem konferans süresince sahne alarak İnoksan mutfaklarında farklı lezzetler sundu.

Yıldız şefler İnoksan Monoblok ile pişirim yaptı

Gastromasa konferans sahnesinde İnosmart Touch Line ve Monoblok olmak üzere iki Ar – Ge ürünüyle boy gösteren İnoksan, dokunmatik ekranlı elektrikli kombi fırını ve set üstü kullanılan tüm cihazların bir araya getirilerek üretildiği Monoblok ile profesyonellerin işini kolaylaştırdı. Mutfakta düzeni sağlayan ve ızgara, fritöz, makarna haşlama, statik fırın, gazlı kuzine, indüksiyon ocak, salamander, tezgah altı soğuk dolaplar gibi aranan tüm ekipmanları tek bir set üzerinde toplayan Monoblok etkinliğin en çok dikkat çeken ekipmanı oldu.

Konferansı yakından takip eden İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık: “Gastromasa organizasyonu her geçen yıl kendini daha da geliştiren sektör için faydalı olduğunu düşündüğümüz bir platform. Dünyaca ünlü birçok şefi burada ağırlamaktan gurur duymanın yanı sıra fuaye alanında yerel ürünlerimizle tanışmalarının da çok faydalı olduğu fikrindeyim. İnoksan olarak dünya şeflerinin mutfaklarımızı tanıyor ve deneyimliyor olması da bize büyük mutluluk veriyor. Bu sebeple Gastromasa sahnesinde onlar için kurduğumuz profesyonel mutfakta şovlarını sergilemelerine destek olduk. Gökmen Sözen ve ekibi başta olmak üzere etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız” şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>