İngiltere vizesi için yeni uygulama…

İngiltere vizesi için yeni uygulama…
08 Mart 2018, 13:03
Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu, vize uygulamasına ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “Birleşik Krallık’a seyahatlerden üç ay önce başvuru yapılabileceği ve vize süresinin seyahat vaktiyle birlikte başlayacağı” belirtildi.

Birleşik Krallık, Türkiye’den ziyaretçi vizesine başvuranların Birleşik Krallık'a seyahatlerinden üç ay önce başvuru yapmalarına imkan veren uygulamasını teşvik amacıyla #BEATThePeak (Yoğun başvuru dönemini atlatın) kampanyası başlattı.

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Bürosu’nun “ileri tarihli vize” hizmeti ile başvuru sahipleri seyahat tarihlerinden üç ay önce başvurularını yapsalar da vizeleri seyahat tarihleri itibariyle başlıyor ve herhangi bir kayba uğramıyorlar.

Vize süresi seyahat ile başlıyor

Bu hizmet sayesinde vize başvurusu yapan kişiler yoğun başvuru dönemleri dışında vize başvurusunda bulunabilecek ve Vize Başvuru Merkezleri'nde yoğunluğa takılmadan daha fazla randevu tarihi seçeneğinden faydalanabilecekler.

Sözcü Gazetesi’nden Bora Erdin’in haberine göre; Birleşik Krallık’a seyahat edecek olan Türk ziyaretçiler seyahat edecekleri tarihte vizelerini başlatma imkanına sahip olacaklar. Örneğin, Haziran ayında seyahat edecek olan kişiler, vize başvurularını Mart ayında yapabilecek ve vizeleri Haziran ayındaki seyahat günlerinden başlamak üzere yine 6 ay geçerli olacak.

Etiketler:İngiltere vizesi
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha