İngiltere rezervasyonlarında son durum

İngiltere rezervasyonlarında son durum
13 Şubat 2018, 16:05
TUI CEO’su Fritz Joussen İngiltere’de Ocak ayında gerçekleşen rezervasyon ve tatil satışlarını, tur operatörünün performansını değerlendirdi. İşte o açıklamalar…

TUI CEO’su Fritz Joussen, Ocak ayında İngiltere’de gerçekleşen rezervasyon ve tatil satış rakamlarını değerlendirdi. Tur operatörünün, tarihindeki en iyi Ocak ayı performansına ulaştıklarını belirten Joussen; Türkiye ve Mısır destinasyonlarına yönelik önemli bir geri dönüşün söz konusu olduğunu açıkladı.

Yılbaşından bu yana Mısır’a yönelik rezervasyonlarda önemli bir artış yaşandığını ifade eden Joussen; Türkiye’ye yönelik rezervasyon ve tatil satışlarında da güçlü bir geri dönüş yaşandığını ve Türkiye’nin olumlu bir grafik çizdiğini açıkladı.

Joussen, diğer yandan Hırvatistan ve Bulgaristan’a yönelik önemli bir talebin olduğunu, Tunus destinasyonlarının İngilizlerin tatil tercihlerinde yeniden potaya girdiğini belirtti.

Rezervasyonlarda % 6, satış gelirlerinde % 8 artış

TUI İngiltere’nin tarihindeki en iyi ocak ayı performansına ulaştığını ifade eden Fritz Joussen; rezervasyonlarda % 6, satış gelirlerinde ise % 8 oranında artış kaydettiklerini söyledi.

TUI CEO’su Fritz Joussen, yaptığı değerlendirmede İngilizlerin talep gösterdiği farklı destinasyonlara yönelik şu açıklamalarda bulundu.

Mısır

“Mısır, bizim için önemli bir destinasyon… Mısır’a yönelik belirgin bir geri dönüşün yaşandığını gözlemliyoruz.”

Türkiye

“Rezervasyon rakamlarına baktığımızda Türkiye’nin de önemli bir geri dönüşe imza attığını görüyoruz. Türkiye de bizim için oldukça önemli bir destinasyon konumunda.”

Hırvatistan ve Bulgaristan

Diğer yandan Joussen, İngiliz tatilcilerin Hırvatistan’a yönelik talebini “çok güçlü”, Bulgaristan’a yönelik talebini ise “oldukça güçlü” olarak nitelendirdi.

Tunus

Ocak ayının başlarında Tunus’un satışlarda geri dönüşe geçtiğini belirten Joussen; bu destinasyona yönelik talep potansiyelini gördüğümüz için bu yeniden açtık dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha