İngiltere pazarında arz fazlası tehlikesi!

İngiltere pazarında arz fazlası tehlikesi!
01 Aralık 2023, 12:31
İngiltere turizm pazarında, Jet2Holidays, TUI ve easyJet Holidays gibi üç ana tur operatörünün kapasite artırması arz fazlası endişelerini de beraberinde getirdi.

Birleşik Krallık turizm pazarında, Jet2Holidays, TUI ve easyJet Holidays gibi üç ana tur operatörünün kapasite artırmış olmasının, bir fiyat indirimi dalgası yaratacağı vurgulanıyor.

Sunvil Holidays’in CEO’su Chris Wright, “Kapasite fazlası büyük bir endişe kaynağı” dedi .

Jet2holidays CEO’su Steve Heapy, planlanan tüm kapasiteyi karşılayabileceğinden emin olmasına rağmen şunu söyledi: “Orta Doğu’da veya Ukrayna’da savaşın kızışması veya büyük bir mali kriz olursa, o zaman arz ile arz arasında bir dengesizlik olacaktır. Fiyatlar düşecek.”

TUI Birleşik Krallık ve İrlanda CEO’su Andrew Flintham , “ Bunun yılın hatırlayabildiğim en rekabetçi dönemi olduğunu” belirtirken EasyJet CEO’su Johan Lundgren de arz ve talebin ne kadar dengeli olacağını görmek için beklememiz gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Destinasyonlar

Turizm Databank verilerine göre, 2023 yılı biterken, İngiltere’den Akdeniz ülkelerine yapılan yurtdışı seyahatler 100 milyonu aşarken İspanya % 37 payla ilk sırada. Onu % 12 payla İtalya ve % 9,8 paylarla Fransa ve Yunanistan izledi. Portekiz ve Türkiye, payları ise % 8,3 ve % 8,9 oldu. Akdeniz dışında ise BAE öne çıktı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha