İngiltere'nin ardından peş peşe 'İspanya' kararları!

İngiltere'nin ardından peş peşe 'İspanya' kararları!
29 Temmuz 2020, 11:25
İngiltere'nin vaka sayısının yeniden arttığı İspanya'dan dönenler için 14 günlük karantina uygulayacağını açıklamasının ardından iki ülke daha seyahat uyarısı yaptı.

İngiltere, ikinci dalga uyarılarının arttığı İspanya'dan dönen yolcular için 14 günlük karantina uygulayacağını açıklamıştı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı, İspanya’nın Aragon, Katalonya ve Navarra bölgelerine zorunlu olmadıkça seyahat edilmemesi uyarısında bulundu.

Bakanlık açıklamasında, bu bölgelerdeki koronavirüs salgını bakımından “yüksek enfeksiyon rakamları ve bölgesel kısıtlamalara” dikkat çekildi.

Son günlerde bu bölgelerde vaka sayılarında büyük artış oldu; ancak İspanyol yetkililer birçok bölgede salgının kontrol altında olduğunu belirtiyor.

İspanya'da vaka sayısı 272 bini, Covid-19 kaynaklı can kaybı ise 28 bini aştı.

Almanya’da da Robert Koch Enstitüsü (RKI), Almanya’da son dönemlerdeki artan vaka sayılarını endişeyle karşıladıklarını, bunda ihmalin rolü olduğunu ifade ediyor.

Ülkede Salı günü 633 yeni vaka ile vaka sayıları neredeyse iki katına çıktı. RKI bu artışın işyerlerinde ve partilerde sosyal mesafe kurallarına uyulmamasından kaynaklandığını belirtiyor.

Fransa Katalonya için uyarı yapmıştı

Daha önce Fransa da Katalonya bölgesine seyahat etmeme tavsiyesinde bulunurken, Norveç de İspanya'dan dönenlere 10 günlük karantina uygulamasına geri dönüleceğini açıkladı.

İngiltere de İspanya’dan dönenlere 14 günlük karantina uygulamasına geri döndü.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha