İngiltere'den vatandaşlarına 'Türkiye' uyarısı!

İngiltere'den vatandaşlarına 'Türkiye' uyarısı!
23 Aralık 2022, 10:06
İngiltere'de Londra hükümeti sağlık turizmiyle ilgili olarak vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat uyarısında bulundu.

İngiltere'de Londra hükümeti sağlık turizmiyle ilgili olarak vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat uyarısında bulundu.

'4 yılda Türkiye'de sağlık turizmi için gelen 22 İngiliz öldü' iddiası!

Türkiye ile ilgili seyahat tavsiyeleri sayfasında "Ocak 2019'dan bu yana Türkiye'de sağlık turizmi ziyaretleri sonrasında hayatını kaybeden 22 İngiliz vatandaşından haberdarız" ifadesi yer aldı.

İngiltere hükümeti: Türkiye'de Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış sağlık kuruluşlarına gidin

İngiliz turistlere Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış sağlık kuruluşlarına gitmeleri tavsiye edildi. Hükümetin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: Kozmetik cerrahi, diş prosedürleri ve kalp cerrahisi, medikal turistlerin yurtdışında en çok tercih ettiği tedavi yöntemleri. Tıbbi tesislerin ve mevcut tedavilerin standardı dünya çapında büyük farklılıklar gösteriyor. Bu nedenle, Türkiye'de tıbbi tedavi görmeyi düşünen İngiliz vatandaşları kendi araştırmalarını yapmalıdır; yurtdışındaki tıbbi tedavinizin düzenlenmesinde mali çıkarı olan özel şirketlere güvenmek akıllıca değildir. Ocak 2019'dan bu yana medikal turizm ziyaretleri sonrasında Türkiye'de yaşamını yitiren 22 İngiliz vatandaşından haberimiz var. Tıbbi bir prosedür için Türkiye'ye seyahat ediyorsanız, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış tıbbi sağlayıcılar için HealthTurkiye portal web sitesine başvurmanızı tavsiye ederiz.”

Enfeksiyonlar ve antibiyotik direnci gibi komplikasyonlar temel riskler arasında yer alırken, bazı ülkelerde denetim eksikliği ve hastaların evlerine döndüklerinde takip edilmemesi de medikal turizmin olumsuz yanları olarak gösteriliyor. (Euronews)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha