İngiltere'den 'Türkiye' kararı!

İngiltere'den 'Türkiye' kararı!
05 Ağustos 2021, 08:38
İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu ve "trafik ışığı sistemi" adını verdiği seyahat listesinde güncelleme yaptı.

Bu listeye göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Hindistan ve Bahreyn, İngiltere'ye gelecek İngiliz vatandaşları ve İngiltere'de oturum iznine sahip kişilere otelde zorunlu karantinanın uygulandığı kırmızı listeden, "sarı listeye" alındı.

Türkiye kırmızı listede kaldı

Almanya, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Letonya, Romanya ve Norveç ise "yeşil listeye" alındı. Bu ülkelerden İngiltere'ye gelen yolculara zorunlu karantina uygulanmayacak. Ancak, bu ülkelerden gelecek kişilerin, yola çıkmadan önce ve varıştan iki gün sonra test yaptırma zorunluluğu devam edecek.

Öte yandan, Fransa'dan İngiltere'ye gelen çift doz aşılılar ve 18 yaşından küçükler de karantinaya girmeyecek.

Meksika, Gürcistan, Mayotte Adası ve Fransa'nın denizaşırı topraklarından La Reunion Adası kırmızı listeye alınırken, Türkiye de kırmızı listede kalmaya devam ediyor.

Seyahat listesindeki güncellemenin pazar gününden itibaren geçerli olacağı açıklandı.

Kırmızı listede yer alan ülkelerden gelenlerin, bedelini kendileri ödeyerek 10 gün havalimanı yakınlarındaki otellerde kalmaları gerekiyor.

Seyahat listesinde yapılan son güncellemeye göre, daha önce 1750 sterlin ödenen zorunlu otel karantinası ücretleri ise 12 Ağustos itibarıyla 2 bin 285 sterline çıkarıldı.

Yorumlar
Mert baris
06 Ağustos 2021, Cuma 12:08
Turkiye Cumhuriyeti bu kadar asagilanmayi hak ediyor mu 17 aydır bizim kadar maske takan yok asilanma oranı yüzde 66 saglik sektoru onlardan aşağı değil utanmazhwriflwr
KHABIB NURMEGEDOV
06 Ağustos 2021, Cuma 07:43
Bir DAĞISTAN TÜRKÜ olarak seni ve seni gibileri bende kara listeye alıyorum.
Özgür Düşünce
06 Ağustos 2021, Cuma 05:38
Hindistan'da milleti nehirlere atıyorlar , sokak ortasında yakıyorlar ama sarı listeye alınıyor. Ama Türkiye hala kırmızı listede kalmaya devam ediyor anlamamak çokta zor değil ,ingiltere kirli siyasetini oynamaya devam ediyor ..Eninde sonunda o yolların açılması gerek bir sürü insan şu anda Türkiyeden İngiltereye gelmek için bekliyor ,Bu kadar milleti bu hallere sokmaya hiç hakkınız yok sayın Boris Johnson..
Mac Gregor
05 Ağustos 2021, Perşembe 05:02
Bir Türk olarak ben Türkiyeyi kara siyah listeye alırım
Ibrahim
05 Ağustos 2021, Perşembe 03:36
Ingiltere oturma iznim var. Su an buradayim ve parlamentoyu izledigimde 16 Agustos'tan itibaren 2 doz aşılı olanların (2. dozdan sonra +2 hafta bagisiklik sistemi kuvvetlenmesi zamaninin gecmesi sartiyla) gayet rahat bir sekilde seyahat edebileceklerini anlatan bir konusma dinledim. Lutfen bakiniz duzgun haber veriniz. Ve ona gore guncelleme yapiniz, sayin *turizm ajansı*.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha